Menu
 

Valsts policija Pierīgā un Rīgā konfiscējusi 7701 litru alkohola bez akcīzes markām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Valsts policijas amatpersonas ir aizturējušas personu grupu, kas nodarbojusies ar nelegālo alkoholisko dzērienu uzglabāšanu un izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā veicot kratīšanas kādā noliktavā Pierīgā un vairākās vietās Rīgā, kopumā izņemti 7701,25 litri alkohola bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Atklājot šo noziegumu, Valsts policija ir novērsusi turpmākus zaudējumus tautsaimniecībai.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka, veicot operatīvās un kriminālprocesuālās darbības Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1. nodaļas amatpersonas šā gada oktobra izskaņā nonāca pa pēdām personu grupai, kas nodarbojās ar nelegālo alkoholisko dzērienu glabāšanu un izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka šīs personas nelegālo rūpalu uzturēja paralēli legālajai uzņēmējdarbībai alkoholisko dzērienu tirdzniecības jomā, un viņu oficiālais uzņēmums atrodas Rīgā.

24.un 25.oktobrī, kā arī 2. novembrī veicot kratīšanas dažādās adresēs, tostarp nelegālā alkohola noliktavā Pierīgā; uzņēmumā Rīgā; iesaistīto personu dzīvesvietās; automašīnās un garāžā, kopumā policija konstatēja un atsavināja 11 804 pudeles (7701,25 litrus) ar dažādiem alkoholiskajiem dzērieniem – viskiju, degvīnu un vīnu.  Lielākā daļa no tā uzglabāta noliktavā Pierīgā, savukārt 96 pudeles ar alkoholiskajiem dzērieniem bez akcīzes markām atrastas  uzņēmumā Rīgā. Daļai izņemto alkoholisko dzērienu pudeļu bija Krievijas Federācijas akcīzes markas, bet vairumam akcīzes marku nebija vispār.

Par šo noziegumu likumsargi ir aizturējuši divu personu grupu – 1970. un 1973. gadā dzimušus vīriešus. Neviens no viņiem iepriekš nav sodīts. Vienam aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt otram – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā un, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pēc Valsts policijas informācijas, atsavinātais alkohols ir nodots uzglabāšanai Nodrošinājuma valsts aģentūrai, lai pēc ekspertīzes veikšanas lemtu par turpmāko rīcību ar to.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.