Menu
 

Policija aizturējusi vīrieti aizdomās par savu bērnu mātes piekaušanu un viņas drauga noslepkavošanu Olaines novadā Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Valsts policija (VP) šonedēļ aizturējusi kādu iepriekš policijas redzeslokā nonākušu vīrieti aizdomās par savu divu bērnu mātes smagu piekaušanu un viņas drauga noslepkavošanu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Gita Gžibovska, pirmdien, 23.novembrī, pēc plkst.16 policija saņēma informāciju, ka Olaines novadā kādā privātmājā konstatēts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm un sieviete, kurai nodarīti smagi miesas bojājumi.

Policisti nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, kur saņemtā informācija apstiprinājās. Likumsargi norādītajā privātmājā uz dīvāna atrada vīrieša līķi ar galvas traumu, kas varētu būt radusies no trieciena pret trulu priekšmetu. Savukārt uz grīdas bezsamaņā gulēja 1980.gadā dzimusi sieviete, kurai mediķi sniedza neatliekamo palīdzību un smagā stāvoklī nogādāja medicīnas iestādē.

Par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116.panta par tīšu prettiesisku personas nonāvēšanu un pēc 125.panta 1.daļas par smagu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrota mirušā vīrieša personība. Izrādījās, ka viņš ir dzimis 1988.gadā.

Veicot operatīvos izmeklēšanas pasākumus, Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicisti noskaidroja iespējamo vainīgo personu - kādu jau iepriekš likumsargu redzeslokā nonākušu vīrieti. Trešdien, 25.novembrī, viņš tika aizturēts Rīgā. Vēlāk tiesa aizdomās turētajam vīrietim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, aizdomās turētais ir divu piekautās sievietes bērnu tēvs.

Ņemot vērā, ka abi bērni dzīvoja pie aizturētā, VP informāciju par notikušo ir nodevusi bāriņtiesai, kas lems par viņu turpmāko dzīvesvietu.

Kāda sieviete, kura apgalvo, ka ir piekautās sievietes māsīca, šodien sociālajā tīklā "Facebook" publicējusi ierakstu, kurā pauž bažas par abu mazgadīgo bērnu drošību un adekvātu policijas un bāriņtiesas rīcību konkrētajā situācijā. Sieviete apgalvo, ka policija un bāriņtiesa nav reaģējusi uz daudziem viņas māsīcas iesniegumiem "un tagad notika viena cilvēka slepkavība un otrā cilvēka slepkavības mēģinājums".

VP preses pārstāve Gžibovska aģentūrai LETA skaidroja, ka piektdien policija saņēma izsaukumu no kādas iedzīvotājas, kura ziņoja, ka bērni savā uzturēšanās vietā esot apdraudēti. Policija nekavējoties reaģēja uz šo informāciju un uz notikuma vietu tika nosūtīta ekipāža.

"Pārbaudot bērnu dzīves apstākļus, policisti konstatēja, ka viņi atrodas pie vecvecākiem, ir aprūpēti un nekāds apdraudējums netika konstatēts," apgalvoja Gžibovska.

Viņa arī apstiprināja, ka abas personas - gan piekautā sieviete, gan aizdomās turētais vīrietis - ir vairākkārt vērsušies policijā ar iesniegumiem viens par otra rīcību. Viens no iesniegumiem arī bijis saistīts ar bērnu. Sīkāk šos iesniegumus policijas pārstāve nekomentēja.

Sāktajā kriminālprocesā patlaban turpinās aktīva izmeklēšana un tiek skaidroti notikušā nozieguma motīvi un apstākļi.

Par slepkavības izdarīšanu Krimināllikuma 116.pants paredz sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu pēc Krimināllikuma 125.panta 1.daļas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.