Menu
 

Valsts policija uzsākusi 1949 administratīvā pārkāpuma procesus par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Kopš ārkārtējās situācijas sākuma par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā “covidpass.lv” Valsts policijā uzsākti 708 administratīvā pārkāpuma procesi. Vēl aizvien ne visi ieceļotāji to dara, un šis ir visbiežāk konstatētais pārkāpums.

Par mutes un deguna aizsega nelietošanu policija ir uzsākusi 603 administratīvā pārkāpuma procesus. Uzsākti arī 114 procesi par pašizolācijas neievērošanu, 398 administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par piedalīšanos privātā pasākumā, 15 procesi par Ministru kabineta rīkojuma pārkāpšanu, piedaloties sapulcēs, piketos, gājienos un publiskos pasākumos, un 111 procesi par citiem gadījumiem, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas, preču tirdzniecība brīvdienās. Tāpat, veicot preventīvas pārbaudes, doti vairāki preventīvi norādījumi. 

Valsts policijā atzīmē, ka šajā statistikā nav vēl apkopoti procesi saistībā ar 12. decembrī notikušajām aktivitātēm Rīgas centrā.

Minētajā laika posmā Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 40 005 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 1025 izsaukumiem, 1824 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Ārkārtējās situācijas laikā, pārbaudot personas, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, policijas darbinieki ir veikuši 48 360 telefona zvanus, 7953  reizes izbraukuši.

Informācijas sistēmā “covidpass.lv” šobrīd ir reģistrējušās aptuveni 26 446 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Šis skaitlis gan katru dienu mainās.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un rūpēties ne tikai par savu, bet arī apkārtējo veselību un dzīvību, un svētkus pavadīt droši, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai slimības izplatība mazinātos.

Jau ziņots, ka aizvadītās diennakts laikā Latvijā reģistrēti 1023 jauni inficēšanās gadījumi. Otrdien mirušas 25 ar Covid-19 inficētās personas un stacionēti 98 jauni pacienti ar Covid-19.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.