Menu
 

Naktī uz 2. janvāri mājsēdes kontroles pasākumos policija pārbaudījusi 4158 personas, sākti 725 administratīvie procesi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Naktī no 1. uz 2. janvāri mājsēdes kontroles pasākumos pārbaudītas 4158 personas. Saistībā ar mājsēdes ierobežojumu neievērošanu policija uzsākusi 725 administratīvos procesus, kā arī fiksēti vēl 178 pārkāpumi par kuriem tiks vēl uzsākti administratīvie procesi. Savukārt vēl 1319 gadījumos doti preventīvi norādījumi, liecina Valsts policijas informācija.

Arī šonakt mājsēdes kontroles uzraudzībā, papildu jau esošajiem Valsts policijas resursiem, kas veic ikdienas darbu, tika iesaistīti kopumā vēl 1623 papildspēki – no tiem 1147 bija Valsts policijas un 169 pašvaldību policiju darbinieki, 30 robežsargu, kā arī 227 zemessargu.

Vairākos gadījumos personām piemēroti sodi 100, 300, 500, 1000 un vairākkārtīgi arī 2000 eiro apmērā. Personu paustie iemesli ierobežojumu neievērošanai ir dažādi – daži saka, ka nav zinājuši par tiem, dažas personas netic Covid-19 infekcijai vai uzskata, ka uz viņiem ierobežojumi neattiecas, savukārt kādam nakts stundā ir pēkšņi sagribējies doties apēst hotdogu un to viņam neviens nevarot liegt.

Vakar Strenču novadā policija saņēma informāciju par iespējamu pulcēšanos. Pārbaudot informāciju, likumsargi konstatēja, ka kādā dzīvoklī atrodas vairākas personas ne no vienas mājsaimniecības, kā arī notiek kopīga alkohola lietošana. Ņemot vērā apstākļus, personu attieksmi un rupjos pārkāpumus, šajā gadījumā sešām personām piemērots sods 2000 eiro apmērā.

Savukārt Tukumā policisti pagājušajā naktī īsi pēc pulksten 22.00 apturējuši kādu jauniešu kompāniju, kura turpinājusi pārvietoties savā transportlīdzeklī, neskatoties uz šī brīža mājsēdes ierobežojumiem. Transportlīdzekļa vadītājam nav iegūta vadītāja apliecība, par ko viņš saņēma 400 eiro sodu. Kā arī, ņemot vērā, ka persona atradusies ārpus mājās pēc pulksten 22.00, papildu tika piemērots vēl 200 eiro sods. Jāpiebilst, ka šaja automašīnā atradās vēl trīs pasažieri, kuri bija iereibuši un pat izrādīja agresivitāti pret policistiem, tādēļ viens saņēma 300 eiro sodu, bet divi – 1500 eiro. Tāpat, skaidrojot apstākļus, izrādījās, ka vienam no pasažieriem ir jāatrodas pašizolācijā, līdz ar to šai personai piemērots vēl papildu 1200 eiro liels sods.

Vēl Vidzemes reģionā fiksēti divi gadījumi, kad personas, kuras atradušās ar savām automašīnām ārpus dzīvesvietas pēc pulksten 22.00, nav pakļāvušās policistu likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un uzsākušas bēgšanu. Jāpiebilst gan, ka bēgšana nav izdevusies. Vienā gadījumā bēgošajā automašīnā atradušās četras personas, kā arī izrādījies, ka transportlīdzekļa vadītājs bija sēdies pie stūres bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un 2,4 promiļu reibumā. Autovadītājām piemērots 2000 eiro sods, bet katram pasažierim pa 1000 eiro.

Šajā naktī ir fiksēti arī vairāki gadījumi, kad iedzīvotāji ir izturējušies agresīvi pret policijas darbiniekiem. Vēloties veikt datu pārbaudi, personas atteikušās izpaust savus datus, tādējādi nepakļaujoties policistu likumīgajām prasībām un arī veikuši fizisku pretošanos. Saistībā ar šiem gadījumiem uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi. Ir arī fiksēti vairāki uzbrukumi policijas darbiniekiem, par laimi bez smagām sekām, bet par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi.

Tāpat 1. janvārī kopumā uzsākti 1247 administratīvā pārkāpuma procesi par citiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem, informēja likumsargi.

Arī turpmākajās dienās sadarbībā ar citiem dienestiem nodrošināsim ārkārtējās situācijas, īpaši mājsēdes ierobežojumu kontroli. Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos ierobežojumus – nepulcēties un ievērot mājsēdi, kā arī lietot sejas un deguna aizegu un distancēties,  šīs prasības nudien nav grūti izpildāma. Tikai kopīgi sadarbojoties un attiecoties nopietni pret situāciju, ir iespējams to uzlabot, mazinot Covid-19 infekcijas izplatīšanos.

Valsts policija atgādina, ka mājsēde jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 ir spēkā līdz 4. janvārim, kā arī no 8. janvāra līdz 10. janvārim.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.