Menu
 

ATD: Pārkāpumi reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos visbiežāk konstatēti Pierīgā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Autotransporta direkcija Foto - Autotransporta direkcija

2020.gadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos kopumā veiktas 2639 kontroles, kas ir par 12% vairāk nekā 2019. gadā un par 43% vairāk nekā 2018. Gadā, liecina Autotransporta direkcijas (ATD) informācija. Pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu, un, tāpat kā citus gadus, pārsvarā tie bijuši biļešu tirdzniecības pārkāpumi. Visbiežāk tie konstatēti maršrutā Rīga–Jūrmala, Rīga–Baldone, Rīga–Olaine un Rīga–Salaspils.

Neskatoties uz to, ka 2020. gadā ir palielinājies kopējais veikto kontroļu skaits, pārkāpumi reģionālajā sabiedriskajā transportā, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, konstatēti nedaudz mazāk – pērn pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu, 2019. gadā – 6% gadījumu, bet 2018. gadā – 7% gadījumu. Pārkāpumi lielākoties – 89% gadījumu – saistīti ar biļešu tirdzniecību, piemēram, pasažierim netika izsniegta biļete; nulles vērtības biļete izsniegta pasažierim, kuram tā nepienākas; biļete izsniegta īsi pirms kontroles uzņemšanas autobusā; autobusa vadītājs neapstājās, lai uzņemtu kontroli autobusā.

Šādi gadījumi, tāpat kā citus gadus, visbiežāk bijuši Pierīgas maršrutos. Tāpat kontrolieri konstatējuši, ka atsevišķos gadījumos autobusa vadītājs neievēroja kustības sarakstu, pārvadātājs nebija uzstādījis aktuālo kustības sarakstu pieturvietā u.tml.

Pērn rudenī un ziemā, salīdzinot ar pavasari, pasažieri daudz apzinīgāk ievēroja valdības noteiktos ierobežojumus saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu sabiedriskajā transportā. Kontrolieri vien atsevišķos gadījumos konstatēja to, ka pasažieris braucis bez sejas maskas vai nav ievērojis distanci, ieņemot sēdvietu, kas bijusi marķēta. Savukārt pārvadātāji bijuši apzinīgi jau kopš pavasara, operatīvi reaģējot ikreiz, kad tika ieviesti jauni ierobežojumi, piemēram, prasība neuzņemt vienā autobusā vai vilciena vagonā vairāk pasažieru par 50% no tā ietilpības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.