Menu
 

Naktī uz sestdienu Sējas novadā policija aizturējusi pamatīgi iereibušu autovadītāju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Mājsēdes kontroles laikā naktī no piektdienas uz sestdienu no pulksten 22.00 līdz pulksten 5.00 Valsts policija sadarbībā ar pašvaldību policijām, Valsts robežsardzi un Zemessardzi kopumā pārbaudīja 4604 personas. 3675 gadījumos personas uz ielas atradās attaisnojošu iemeslu dēļ un viņām bija aizpildīti pašapliecinājumi.

428 gadījumos iedzīvotājiem doti preventīvie norādījumi, bet tika konstatēti arī pārkāpumi, par kuriem piemēroti sodi vai uzsākti administratīvie procesi, liecina Valsts policijas informācija. Saistībā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu uzsākti 267 administratīvo pārkāpumu procesi, no tiem visvairāk uzsākti Rīgas reģionā. Tāpat sagatavoti 77 ziņojumi par administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu.

Naktī uz sestdienu mājsēdes laikā kopumā tika fiksēti trīs autovadītāji, kuri bija vadījuši transportlīdzekli alkohola reibumā, kā arī viens velosipēdists, kurš bija braucis alkohola reibumā. Vienā no gadījumiem Sējas novadā ap pulksten 23.20, pārbaudot automašīnu “Audi”, tika konstatēts, ka tās vadītājs atrodas 1,86 promiļu reibumā. Tāpat persona vadīja transportlīdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē. Par šādu pārkāpumu likumā paredzēta brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem. Autovadītājam par mājsēdes neievērošanu ir piemērots sods 50 eiro apmērā.

Pēc Valsts policijas informācijas, pagājušajā naktī dažādos gadījumos personām tika piemēroti sodi par atrašanos uz ielas bez attaisnojoša iemesla pārvietošanās aizlieguma laikā. Piemēram, Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā likumsargi ap pulksten vieniem naktī konstatēja divus jauniešus, kuri atradās ārpus savas dzīves vietas bez attaisnojoša iemesla. Par šo pārkāpumu abiem jauniešiem tika uzsākts administratīvais process.

Vēl aizvien konstatēti gadījumi, kad policistiem nācās saskarties ar pārbaudāmo personu pretošanos un agresivitāti. Piemēram, Dobeles novadā, pamanot, ka pēc pulksten 22.00 kāda persona atrodas ārpus savas dzīves vietas, likumsargi vēlējās noskaidrot vīrieša identitāti, tādēļ piegāja pie vīrieša, bet viņš, neko nepaskaidrojot, pagrūda likumsargu un muka prom. Vīrietis tika panākts, bet viņš turpināja pretoties policijas darbiniekiem un pretošanās laikā nodarīja miesas bojājumus kārtības policijas inspektoram. Pēc tam vīrietis ieskrēja savā dzīves vietā un ieslēdzās, taču persona tika identificēta, jo jau iepriekš nonākusi policijas redzeslokā un ir saukta pie atbildības par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta pirmās daļas – par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat vīrietim par mājsēdes neievērošanu ir uzsākts administratīvais process.

Valsts policija atgādina, ka, lai samazinātu risku inficēt vienam otru ar Covid-19, arī šonakt, naktī no sestdienas uz svētdienu, laikā no pulksten 22.00 līdz 5.00, ir noteikts pārvietošanās aizliegums. Šajā laikā uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.