Menu
 

Stopiņu novadā ledū ielūzušo govju novietnē tiks veikta PVD pārbaude

  • Autors:  LETA
Ilustratīvs foto – pixabay.com Ilustratīvs foto – pixabay.com

Stopiņu novadā ledū ielūzušo govju novietnē tiks veikta Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārbaude, aģentūrai LETA pauda PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa norādīja, ka minētā Stopiņu novada dzīvnieku novietne PVD ir zināma un tā tiek pārbaudīta vairākas reizes gadā, regulāri konstatējot dažādus pārkāpumus, par ko arī sāktas administratīvās lietvedības. 

Meistere skaidroja, ka lauksaimniecības dzīvnieku novietnes tiek pārbaudītas saskaņā ar pārbaužu plānu, savukārt pārbaužu biežums ir atkarīgs no katras konkrētās novietnes. Līdztekus PVD ir ieplānojis un veiks pārbaudi minētajā novietnē.

"Šajā gadījumā dienestiem, kas tika izsaukti uz notikuma vietu, būtu bijis jāsastāda akts par notikušo, lai dzīvnieka īpašnieku varētu administratīvi sodīt par to, ka tas nepietiekami rūpējas par dzīvniekiem," piebilda Meistere.

Viņa minēja, ka lauksaimniecības dzīvnieki dažkārt mēdz izkļūt no aplokiem, klaiņot pa tuvējiem laukiem, doties mežā, vai arī, kā šajā gadījumā, uz aizsalušu ūdenstilpni, taču par dzīvnieku un tā gaitām ir atbildīgs dzīvnieka īpašnieks, kuram, konstatējot dzīvnieka izkļūšanu no aploka, tas ir jānogādā atpakaļ.

"Arī ziemā lauksaimniecības dzīvniekus var laist ārā, taču aplokā ir jābūt nodrošinātai iespējai dzīvniekam patverties no vēja un nokrišņiem, jābūt pieejamam ūdenim un barībai," piebilda Meistere.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā glābēji steidzās uz Rumbulu Stopiņu novadā, kur ūdenstilpes ledū ielūzuši trīs mājlopi. Veicot glābšanas darbus, ugunsdzēsējiem izdevās no ūdens izcelt divus mājlopus, bet viens mājlops gāja bojā.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.