Menu
 

VUGD: Ķekavā degusi pirts, Tīnūžos noplūdusi degviela, Siguldā izglābts gulbis Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs; infoografika - VUGD Foto - arhīvs; infoografika - VUGD

Kopš nedēļas sākuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no Pierīgas novadiem un Jūrmalas saņēmis desmitu izsaukumus. Lielākais ugunsgrēks reģistrēts pirmdien dienas vidū Ķekavas novadā, kur dega dārza māja 40 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēku izdevās likidēt triju stundu laikā, informēja VUGD.

Vēl viens izsaukums no Ķekavas novada saņemts naktī uz trešdienu Baložos, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā bija aizdegusies malka 5 m2 platībā. Šī negadījuma likvidācijai ugunsdzēsējiem bija nepieciešama pusotra stunda.

Pazeminoties gaisa temperatūrai, pieaudzis izsaukumu skaits par dzīvojamo māju dūmvados svilstošiem sodrējiem. Pirmdien tāds saņemts no Institūta ielas Salaspilī, otrdien – no Ulbrokas un Katlakalna, bet trešdien – no Siguldas novada Vējupītes, kur līdz ar sodrējiem skurstenī divstāvu dzīvojamās mājas bēniņos nelielā platībā dega arī siltināšanas vate un starpsienu pārsegums.

Vēl Lilliju ielā Mārupē trešdien bija aizdedzies elektrolīnijas stabs, taču šis ugunsgrēks tika novērsts vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās.

Veicot glābšanas darbus, otrdien Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā VUGD darbinieki likvidēja degvielas noplūdi no avarējušas kravas automašīnas – bija noplūduši aptuveni 100 litru degvielas.

Trešdien Slokas ielā Jūrmalā pēc ceļu satiksmes negadījuma glābēji no transportlīdzekļa atbrīvoja vienu cietušo, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, kā arī sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Savukārt otrdien Peldu ielā Siguldā VUGD darbinieki nocēla no Gaujas ledus acīmredzami novārgušu gulbi un nodeva putnu vietējās pašvaldības policijas pārstāvjiem.

Ceturtdien, 11.februārī (11.2.), visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras ietvaros arī VUGD īsteno vairākas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par 112 numuru, uz kuru zvanot iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību.

Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas 24 gadus (kopš 1997.gada). Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus – VUGD, Valsts policiju, NMPD un Gāzes avārijas dienestu.

112 numurs ir sazvanāms 24 stundas diennaktī un zvans ir bez maksas. Piecos zvanu centros Latvijā kopumā strādā 88 dispečeri. Kā vēsta VUGD, katru diennakti dispečeri atbild uz vidēji 3500 zvaniem ar dažādiem lūgumiem palīdzēt. 2020.gadā kopumā apstrādāti gandrīz viens miljons ienākošo 112 zvanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.