Menu
 

Viesu namā Baložos policija konstatē sešu personu pulcēšanos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

7.martā Valsts policija, reaģējot uz saņemto informāciju, pārbaudīja kādu viesu namu Ķekavas novada Baložos, kur tika konstatēts, ka pulcējas sešas personas, kuras nav no vienas mājsaimniecības un ir sarīkojušas dzimšanas dienas svinības. Saistībā ar notikušo uzsākti administratīvā pārkāpuma process par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Valsts policija arī informēja, ka regulāri saņem informāciju par kādu baznīcu Rīgā, kur sistemātiski tiek pārkāpti noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. Reaģējot uz saņemto informāciju un regulāri apsekojot konkrēto adresi, ir fiksēts, ka šajā vietā netiek ievērotas distancēšanās prasības, kā arī netiek lietoti mutes un deguna aizsegi un tiek pārsniegts maksimālo atļauto cilvēku skaits. Svētdien, 7. martā, tika konstatēts, ka vienuviet pulcējas aptuveni 250 personas. Līdz šim konkrētajā adresē par valstī noteikto ierobežojumu neievērošanu uzsākti 18 administratīvā pārkāpuma procesi, no tiem 14 pret baznīcas apmeklētājiem, kur maksimālais piemērotais sods ir 50 eiro. Četri administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti pret juridiskām personām.

Likumsargi atgādina, ka līdz 6. aprīlim gan reliģiskās darbības veikšanas vietas apmeklētājiem, gan arī garīgajam un kalpojošajam personālam, pildot savus pienākumus, obligāti ir jālieto mutes un deguna aizsegi, tāpat vienam apmeklētājam ir paredzēti ne mazāk kā 3 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpas.

Diemžēl policisti, kontrolējot noteiktos ierobežojumus, vēl aizvien saskaras ar agresīviem iedzīvotājiem, kuri dažkārt arī uzbrūk policijas darbiniekiem. Tā, piemēram, 10. martā policists, veicot profilaktisku ierobežojumu kontroli sabiedriskajā transportā Rīgā, konstatēja, ka kāds iedzīvotājs brauciena laikā nelieto deguna un mutes aizsegu. Šī persona kļuva agresīva, nenovērsa pārkāpumu, nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un draudēja viņam.

Valsts policija turpina uzraudzīt arī citu epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, proti, personu pulcēšanos, mutes un deguna aizsargu lietošanu. Joprojām visbiežāk pārkāptais ierobežojums ir pulcēšanās. No 1. līdz 9. martam konstatēti 523 pulcēšanās pārkāpumi. Šis pārkāpums visvairāk ir konstatēts personu grupās no 31 līdz 50 gadiem un pulcēšanās visbiežāk konstatēta mājās.

Tāpat laika posmā no 1. līdz 9. martam ir konstatēti 226 pārkāpumi saistībā ar mutes un deguna aizsargu nelietošana. Šis pārkāpums visbiežāk ir konstatēts vecuma grupā no 31 līdz 50 gadiem un personu grupā, kuras ir vecākas par 50 gadiem, kad personas atrodoties sabiedriskajā transportā un publiskās iekštelpās nelieto mutes un deguna aizsegus. Nereti tiek fiksēti gadījumi, kad mutes un deguna aizsegi tiek lietoti, bet nepareizi.

Ņemot vērā, ka valstī saslimstība joprojām turpina izplatīties, šajā laikā ir īpaši svarīgi būt piesardzīgiem. Ir saprotams, ka ir nogurums no ierobežojumiem, bet ir ļoti būtiski būt vienotiem un turpināt ievērot noteiktās drošības prasības, jo tikai kopīgiem spēkiem varam mazināt slimības izplatību. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem – nepulcēties, lietot sejas un mutes aizsegus, kā arī bez vajadzības neapmeklēt publiskas vietas.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas no 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 11. martam valstī ir uzsākti 23 239 administratīvā pārkāpuma procesi par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.