Menu
 

Valsts vides dienests apturējis nelikumīga autoservisa darbību Babītes novadā Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts vides dienests Foto - Valsts vides dienests

Valsts vides dienests (VVD) apturējis trīs nelikumīgu autoservisu – divu Rīgā un viena Babītes novadā – darbību. Visi autoservisi darbojās bez nepieciešamās vides atļaujas, kā arī divi autoservisi bija izveidoti teritorijās, kur saskaņā ar pašvaldību teritorijas plānošanas dokumentiem, šādas darbības veikšana nav atļauta.

Pārbaudot no iedzīvotājiem saņemto informāciju, VVD konstatēja, ka kādā īpašumā Babītes novada Vikuļos tiek veikta automašīnu apkope un remonts  bez nepieciešamās vides atļaujas. Papildus teritorija, kur tiek veikta šī darbība, noteikta kā savrupmāju apbūves teritorija, kur šādu darbību veikt nav atļauts.

Tāpat VVD apturējis arī nelikumīgi izveidota SIA “VILSEKO” autoservisa darbību Rīgā Aglonas ielā 59. Šo uzņēmumu VVD jau iepriekš bija informējis par to, ka šādu darbību konkrētajā teritorijā aizliegts veikt, jo šī teritorija ir noteikta kā dzīvojamās apbūves teritorija. Tomēr atkārtotas pārbaudes laikā vides inspektori konstatēja, ka uzņēmums turpina nelikumīgo darbību.

Kā skaidro VVD, abos gadījumos lēmumi par darbības apturēšanu pieņemti, jo turpmāka šo autoservisu darbība var radīt kaitējumu videi, kā arī traucēt apkārtējos iedzīvotājus un negatīvi ietekmēt viņu dzīves kvalitāti un veselību. Papildus jānorāda, ka tā kā šie autoservisi izveidoti teritorijās, kur, atbilstoši pašvaldības redzējumam par teritorijas izmantošanas mērķi, šāda darbība nav atļauta, darbības veicēji nevar saņemt vides atļauju.

Savukārt Rīgā, Krustabaznīcas ielā VVD apturējis nolietotu automašīnu izjaukšanas un autoremonta darbnīcas darbību. Iepriekš, veicot pārbaudi šajā teritorijā, tika konstatēts, ka tajā atrodas nolietotas automašīnas, kā arī automašīnu remontā/izjaukšanas procesā radušies atkritumi – nolietotas riepas, automašīnu vraki u.c., bet iekštelpās tiek veikts autoremonts. VVD informēja zemes īpašnieku par konstatētajām neatbilstībām.

Tā kā uzņēmums nebija vērsies VVD ar iesniegumu nepieciešamās vides atļaujas saņemšanai, kā arī uzraudzības pārbaudes laikā vides inspektori konstatēja, ka objektā turpinās automašīnu izjaukšana/remonts un būvei pieguļošajā teritorijā atrodas šīs darbības rezultātā radušies atkritumi, pieņemts lēmums par darbības apturēšanu. Īpašniekam uzdots, apturot savu piesārņojošo darbību, ievērot vides aizsardzības prasības, nodot atkritumus atbilstošam atkritumu apsaimniekotājam, neradot vides piesārņojuma vai piegružojuma draudus.

VVD ir brīdinājis zemes īpašniekus, ja autoservisu darbība netiks pārtraukta, VVD kā izpildiestāde uzsāks izpildi piespiedu kārtā. Par piespiedu izpildes līdzekli tiks izvēlēta piespiedu nauda, kuras naudas apmērs ir no 50 līdz 10 000 eiro un kuras konkrētu apmēru noteiks VVD izpildrīkojumā par piespiedu naudu. Piespiedu naudu var uzlikt atkārtoti, katru reizi palielinot piespiedu naudas apmēru, līdz adresāts pārtrauc attiecīgo darbību.

VVD aicina iedzīvotājus un citus komersantus neizmantot šo autoservisu pakalpojumu, kā arī ziņot VVD, zvanot uz diennakts tālruni 26338800, ja tiek novērots, ka šie autoservisi turpina sniegt pakalpojumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.