Menu
 

Policisti automašīnā pie Saulkrastiem atrod gandrīz kilogramu smagas narkotikās vielas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Valsts policijas amatpersonas aprīlī un maijā Rīgas reģionā veica operatīvās darbības, kā rezultātā kopumā tika aizturētas sešas personas un atsavinātas dažādas narkotikās vielas, tostarp puskilograms marihuānas, MDMA tabletes un aptuveni kilograms izotonitazēnu, kas ir īpaši smaga narkotikā viela.

Valsts policijas darbinieki, veicot operatīvās darbības narkotisko vielu apkarošanas jomā, 6. maijā, sadarbojoties ar Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekiem un pretterorisma vienības “Omega” kaujiniekiem, uz autoceļa Tallina – Rīga pie Saulkrastiem apturēja automašīnu, kurā atradās divi 2001. gadā dzimuši jaunieši.

Policijas darbinieki atsavināja gandrīz kilogramu jeb 993 gramus izotonitazēnu. Jāpiebilst, ka šīs narkotikas vielas iedarbība uz cilvēka organismu ir spēcīgāka nekā heroīnam, un tā lietošanas sekas ir būtiskākas, smagākas un ilgtermiņa. Iespējams, šīs vielas bija paredzēts realizēt Baltijas valstu tirgū, norāda Valsts policijā.

Pie viena no šiem jauniešiem jau 7. aprīlī Valsts policijas darbinieki atsavināja piecas MDMA tabletes, tad jaunietim tiesa piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzību. Otra persona, kura atradās automašīnā, iepriekš nebija nonākusi policijas redzes lokā un personai piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzība. Vīrietim, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzes lokā par narkotisko vielu apriti tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253./1. otrās daļas, proti, narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu,  ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.