Menu
 

Policija pabeigusi apjomīgu izmeklēšanu par divām atklātām metadona ražotnēm

  • Autors:  Apriņķis.lv
Policija pabeigusi apjomīgu izmeklēšanu par divām atklātām metadona ražotnēm arhīvs, video - Valsts policija

Valsts policija šī gada augustā pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par Allažu un Taurupes pagastos atklātajām divām metadona ražotnēm, kas tika rūpīgi slēptas, vienu no tām izvietojot zem vistu fermas, bet otru – slēpjot galdniecības darbnīcas otrajā stāvā.

Aizdomās par noziedzīgo rūpalu tiek turētas sešas personas, pret kurām arī lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, lietu nododot Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai.

Pēc tam, kad Valsts policijas rīcībā nonāca informācija, ka Latvijā, iespējams, atrodas narkotiku ražotnes, 2017.gada jūnijā tika uzsākta izmeklēšana. Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas jau novembrī aizturēja deviņus Latvijas valsts piederīgos aizdomās par noziedzīgo nodarījumu.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka turpmākās izmeklēšanas laikā apsūdzības tiek celtas sešām no šīm personām pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās un trešās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, glabāšanu un realizāciju, kā arī par šādu darbību veikšanu, ja tās izdarījusi organizēta grupa un pēc Krimināllikuma 255.panta trešās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautai izgatavošanai paredzētu iekārtu, ierīču, priekšmetu, materiālu vai vielu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pasūtīšanu, ja tās izdarījusi organizēta grupa. Visi seši aizdomas turētie ir vīrieši vecumā no 49 līdz 69 gadiem.

Pēc Valsts policijas datiem, šī izmeklēšana ir bijusi viena no pēdējos gados apjomīgākajām – gandrīz pusgada laikā rūpīgi plānotas izmeklēšanas aktivitātes, tostarp veicot ap 200 speciālām izmeklēšanas darbībām, kuras katra ietver virkni papildus darbību, kopumā iesaistot vairāk nekā 100 Valsts policijas darbinieku no dažādām struktūrvienībām.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas 23 kratīšanas, kuru laikā kopumā izņemti ap sešiem kilogramiem kristālisko vielu, kas satur metadonu un izometadona un metadona starpproduktu.

 Tāpat kopumā izņemti vairāk nekā 600 litri šķidruma, kas satur metadonu un vairāk nekā 600 litri prekursoru, kas paredzēti metadona izgatavošanai. Tostarp izņemtas arī laboratorijas iekārtas narkotiku ražošanai, kā arī iegūti citi pierādījumi par noziedzīgo rūpalu.

Abas metadona ražotnes bija rūpīgi maskētas. Vienā gadījumā ražotne tika izvietota zem vistu fermas, lai maskētu ķīmiskās smakas, kas rodas narkotiku izgatavošanas laikā, bet otrā gadījumā tā izvietota galdniecības darbnīcas otrajā stāvā, uz kuru varēja nokļūt vien pa mehāniski nolaižamām kāpnēm.

Šī gada augustā izmeklēšana lietā ir pabeigta un nodota kriminālvajāšanas uzsākšanai Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai. Atbilstoši Krimināllikuma 253.1 panta pirmajai un trešajai daļai un Krimināllikuma 255.panta trešajai daļai, personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pat 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.