Menu
 

Prokuratūra iesniegusi protestu par attaisnojušo spriedumu Jūrmalas mēra Trukšņa "komandējuma" krimināllietā

  • Autors:  LETA
Gatis Truksnis. Foto – LETA Gatis Truksnis. Foto – LETA

Prokuratūra iesniegusi protestu par Rīgas rajona tiesas aprīļa spriedumu, ar kuru tā dēvētajā "komandējuma" krimināllietā attaisnots Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS/LZP) un mēra biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse, noskaidroja aģentūra LETA. Protests tagad būs jāskata Rīgas apgabaltiesai.

Rīgas rajona tiesas tiesnese Baiba Jakobsone aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja, ka abu apsūdzēto personu darbībās tiesa nav varējusi konstatēt visas nepieciešamās Krimināllikuma 327.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmes un tas arī bija pamats attaisnojošam spriedumam.

Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, lai slēptu savu neattaisnoto prombūtni darbā, vienojās ar otru personu, ka tiks noformēts rīkojums par komandējumu, kurā tiks ierakstītas nepatiesas ziņas, un ka šo dokumentu izmantos kā attaisnojumu amatpersonas darba kavējumam - neattaisnotai prombūtnei.

Prokuratūras ieskatā, viltotais dokuments tika iesniegts iestādes grāmatvedībā. Pirmstiesas izmeklēšanu pirms lietas nodošanas apsūdzību celšanai šajā lietā veica Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Truksnis figurēja arī krimināllietā par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), iespējams, nelikumīgu finansēšanu, tomēr prokuratūra pret mēru kriminālprocesu izbeidza. Šajā lietā prokuratūra uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un finansistam Jorenam Raitumam piemērojusi kopumā 86 000 eiro lielu sodu par ZZS un partijas "No sirds Latvijai" nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā.

Par minēto noziegumu izdarīšanu viena persona sodīta ar 77 400 eiro sodu, bet otra - ar 8600 eiro sodu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.