Menu
 

Par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu četrās dienās aizturētas 218 personas

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts robežsardze Foto - Valsts robežsardze

Par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu četrās dienās kopumā aizturētas 218 personas, aģentūru LETA noskaidroja Valsts robežsardzē. Pašlaik Valsts robežsardze darbojas paaugstinātā gatavībā reaģēt un novērst nelegālu Latvijas robežas šķērsošanu.

Ņemot vērā, ka pēdējās dienās palielinājies nelikumīgas migrācijas spiediens uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze ir veikusi vairākus pasākumus. Valsts robežsardzē aģentūrai LETA pastāstīja, ka piektdien aizturētas piecas personas, sestdien - 38 personas, svētdien - 35 personas, kā arī viena aptuveni septiņu cilvēku liela grupa netika ielaista valstī.

Pirmdien līdz šim brīdim jau aizturēti 140 cilvēki. Šogad kopumā par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 278 personas. Pamatā aizturētie ir Irākas pilsoņi. Visos gadījumos par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā sākti kriminālprocesi.

Kā ziņots, lai aizsargātu Latvijas un Eiropas Savienības ārējo robežu pret "nelegālās migrācijas ieroča" pielietošanu, iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) ierosina valdībai izsludināt ārkārtējo situāciju Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

Vērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas, jau iepriekš bija ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes un armijas resursi zaļās robežas uzraudzībai. Tāpat atbalstu sniedz četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" eksperti.

Pagājušajā trešdienā premjers Krišjānis Kariņš (JV) un iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) paziņoja, ka Latvija plāno pasteidzināt Latvijas-Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi un piesaistīt papildu armijas spēkus tās drošībai.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks pagājušajā nedēļā uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paplašināt kopš 12.jūlija sniegto atbalstu robežsardzei. Armijai uzdots nodrošināt valsts austrumu robežas aizsardzību, izvēršot papildu novērošanas sistēmas, nodrošinot bezpilota lidaparātus, norīkojot papildu personālu, kā arī rīkojot regulāras militārās mācības.

Tāpat ziņots, ka Golubevas rīcības plānā Latvijas valsts robežas drošības stiprināšanai iekļauti desmit punkti, no kuriem viens paredz nodrošināties iespējamas krīzes gadījumam ar ātri izvietojamiem pagaidu risinājumiem, proti, paaugstinātas drošības dzeloņstieplēm.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.