Menu
 

Olainē policisti atsavina nelikumīgi uzglabātu dīzeļdegvielu un 40 000 kontrabandas cigarešu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirknis no iedzīvotājiem saņēma informāciju, ka Olainē kādā adresē, iespējams, notiek nelikumīga akcīzes preču aprite, tostarp, tiek uzglabāta un realizēta dīzeļdegviela, kā arī notiek nelegālo cigarešu tirdzniecība.

Olaines iecirkņa policisti reaģēja uz saņemto informāciju un, veicot operatīvos pasākumus, trešdien, 15. septembrī, pārbaudīja norādīto adresi. Likumsargi pārbaudē konstatēja un atsavināja nelikumīgi uzglabātu, iespējams, dīzeļdegvielu – 275 litrus, kā arī aptuveni 40 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām un skaidru naudu 2000 eiro. Kā informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, atsavinātajam šķidrumam ir nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu tā sastāvu.

Policisti aizturēja 1971. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Par šo gadījumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Valsts policija arī turpmāk īstenos aktivitātes akcīzes preču nelegālās aprites apkarošanā un aicina arī iedzīvotājiem iesaistīties šajā cīņā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.