Menu
 

Nedēļas nogalē Pierīgā ugunsgrēki dzēsti gan ēkās, gan zem klajas debess

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pagājušās nedēļas otrajā pusē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no Pierīgas novadiem un Jūrmalas saņēmis gandrīz divdesmit izsaukumu. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks reģistrēts piektdien pēcpusdienā Ķekavas novada Katlakalnā, kur 50 kvadrātmetru platībā dega sausā zāle, krūmi un lapas. Kā informēja VUGD, šis ugunsgrēks tika likvidēts nepilnas stundas laikā.

Sestdien pēcpusdienā četrstāvu administratīvā ēkā Olainē bija aizdegušās sadzīves mantas, un vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās no mājas bija evakuējušies 22 cilvēki. Stundas laikā ugunsgrēks tika novērsts.

Pierīgā reģistrēti vēl vairāki ugunsgrēki mājās. Tā sestdien plkst. 18.32 tika saņemts izsaukums Siguldā, kur četrstāvu ēkas augšējā stāva dzīvoklī skanēja dūmu detektors un zem metāla trauka, kurā dega sveces, gruzdēja grīda 0,2 m2 platībā. Turklāt mājokļa saimnieks notikuma vietā ieradās, kad atbildīgie dienesti tur jau strādāja. Ugunsdzēsēji veica pārrunas ar saimnieku par ugunsdrošību mājoklī un pēc pusstundas darbu notikuma vietā pabeidza.

Naktī uz piektdienu VUGD darbinieki vairāk nekā trīs stundas dzēsuši degošu pirti 16 m2 platībā Ķekavas novada Baldones novadā. Vēl Katlapu ielā Ādažos vienstāva dzīvojamā mājā bija aizdedzies apkures katla dūmvads, Olaines novada Stīpniekos – sodrēji divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā, bet Penkules ielā Mārupē – tīrīšanas atvere divstāvu dzīvojamās ēkas dūmvadā.

Vēl vairāki ugunsgrēki fiksēti ārtelpās. Ropažu novada Tumšupē dedzis siena rullis (2 m2), Fabrikas ielā Jūrmalā – atkritumi (20 m2), Lauku ielā Salaspilī – vieglā automašīna, Saulkrastu novada Mežvidos – zaru kaudze (25 m2), Ķekavas novada Krustkalnos – lapas, Kolkas ielā Jūrmalā – atkritumi un meža zemsedze (10 m2), bet Siguldas novada Allažmuižā – meža zemsedze (30 m2).

Veicot glābšanas darbus, VUGD pārstāvji piektdien Ādažu novada Kadagā no avarējušās automašīnas atbrīvojuši cilvēku un nodevuši viņu NMPD mediķiem, kā arī sakārtojuši ceļa braucamo daļu pēc ceļu satiksmes negadījuma pirmdien agri no rīta Mārupes novada Vētrās.

Aizlūzuši koki sazāģēti un aizvākti Jūrmalā un Siguldas novada Peltēs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.