Menu
 

Policija aizturējusi četru personu grupu saistībā ar fiktīvu vakcināciju; aizturēto vidū ir medicīnas darbiniece

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Šā gada jūlijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess par iespējamu kukuļa došanu vakcinācijas centra amatpersonām par iespēju noformēt fiktīvu vakcinācijas sertifikātu. Izmeklēšanas laikā nostiprinot pierādījumus, šomēnes kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu aizdomās turētu personu, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumiem, likumsargi cita, nesen uzsākta, kriminālprocesa ietvaros šonedēļ ir aizturējuši vēl četru personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par saistību ar fiktīvu vakcināciju kādā medicīnas iestādē Rīgā. 

21.jūlijā pēc saņemta signāla no ārstniecības personāla Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (VP GKrPP ENAP) 2.  nodaļā tika uzsākts kriminālprocess, kvalificējot izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu pēc Krimināllikuma 326.3 panta pirmajā daļā (prettiesiska labumu došana) paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm par to, ka vīrietis piedāvāja vakcinācijas centra darbiniekiem kukuli par informācijas ievadīšanu par vakcīnas veikšanu un Covid-19 sertifikāta noformēšanu, personai neveicot vakcīnas injekciju. Kriminālatbildība personai iestājās jau no kukuļa vai prettiesiskas labuma piedāvājuma izteikšanas brīža.

Saistībā ar notikušo tika aizturēts 1974. gadā dzimis vīrietis, kurš izteica prettiesisku labuma piedāvājumu vakcinācijas centra darbiniekiem par to, lai viņu nevakcinējot, tiktu veikti nepatiesi ieraksti Covid-19 vakcinācijas dokumentācijā Covid-19 vakcinācijas sertifikāta saņemšanai. Vīrietis ir atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 326.3 panta pirmās daļas – par prettiesiska labumu došanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Aizdomās turētajam vīrietim ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Kā informēja likumsargi, pierādījumi par šīs personas saistību ar inkriminētajām noziedzīgām darbībām (prettiesisku labumu piedāvāšanu) tika nostiprināti, un šī gada oktobrī krimināllieta tika nodota Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Turpinot mērķtiecīgu darbu, lai atklātu fiktīvas vakcinēšanas gadījumus, VP ENAP 2. nodaļas darbinieki, veicot operatīvā darbības, noskaidroja vēl kādu ārstniecības iestādi, kur iedzīvotāji par samaksu ieguvuši fiktīvas vakcīnas. Šonedēļ sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljonu tika aizturēta četru personu grupa: 1962. gadā dzimusi sieviete un divas 1989. gadā dzimušas sievietes, kā arī 1969. gadā dzimis vīrietis. Viņu vidū ir viena medicīnas darbiniece, kā arī starpnieki naudas piegādes procesā un viena persona, kas saņēmusi fiktīvu vakcīnu.

Veicot piecas kratīšanas, tika izņemta skaidra nauda – 9000 dolāru un vairāk nekā 6000 eiro, kas, iespējams, iegūti noziedzīgā ceļā. Trīs aizturētie, tostarp medicīnas darbiniece, šobrīd atrodas izolatorā un tiks lemts par drošības līdzekļu piemērošanu šīm personām. Savukārt vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 326.2 otrās daļas un pēc Krimināllikuma 326.3 pirmās daļas – par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un par prettiesiska labumu došanu.

Valsts policija vērš uzmanību, ka saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju visā Latvijā ir uzsākti vairāki kriminālprocesi, kuros šobrīd notiek aktīva izmeklēšana. Katra saņemtā, vai policijas fiksētā informācija tiek rūpīgi pārbaudīta. Tāpat tiek apzināts to personu loks, kas, iespējams saņēmuši fiktīvas vakcinācijas sertifikātus.

Valsts policija atkārtoti aicina personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Tāpat pašas personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem! Atkarībā no konkrētas situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.