Menu
 

Valsts policija: Šogad konfiscēts daudz hašiša

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

2019.gadā Latvijā tika izņemts vēsturē lielākais kokaīna daudzums - kopumā vairāk nekā divas tonnas, savukārt šogad konfiscēts nepieredzēts hašiša daudzumus - kopumā 1000 kilogrami, liecina Valsts policijas (VP) apkopotā statistika.

Kā pavēstīja VP, pēdējo trīs gadu laikā policija atklājusi un iznīcinājusi četras narkotiku ražošanas iekārtas.

Eiropola smagās un organizētas noziedzības draudu novērtējumā uzsvērts, ka nelegālā narkotiku tirdzniecība kļūst par lielāko noziedzīgo tirgu Eiropas Savienībā. Eiropas valstis, tostarp Latvija, galvenokārt tiek izmantotas kā nelegālās narkotiku tirdzniecības starptautiskie tranzīta ceļi. Cilvēku interese pēc visa veida narkotikām tikai pieaug, tāpēc ir noteikts starptautisks kopējs mērķis - apkarot kokaīna, sintētisko narkotiku, marihuānas un heroīna tirdzniecību.

Šie augstāk minētie fakti ir iemesls, kādēļ ir nepieciešama tūlītēja, agresīva un efektīva cīņa ar narkotiku kontrabandu. Ir nepieciešams ieviest jaunus instrumentus, metodes, kas būtu konkurētspējīgas un nodrošinātu atbilstošus pasākumus pret organizēto noziedzību un to finansiālā potenciāla likvidēšanu.

Latvija ir uzņēmusies iniciatīvu un uzsākusi vērienīgu starptautisku "projektu FIDR". Latvija ir šī projekta vadītāja, bet akreditētie partneri ir Lietuvas Kriminālpolicijas pārvalde un Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes.

Tāpat projektā ir dalībnieki gan no ASV, gan citu Eiropas Savienību dalībvalstu tiesībaizsardzības iestādēm.

Projekta pamatuzdevums ir ieviest proaktīvas un inovatīvas metodes un tehniskos risinājumus, vienlaicīgi ietaupot cilvēku un finanšu resursus, lai efektīvi cīnītos ar organizētajām noziedzīgajām grupām, tajā skaitā tranzīta ceļu apzināšanu un likvidēšanu, narkotisko un psihotropo vielu partiju izņemšanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas mehānismu apzināšanu un izjaukšanu, un galu galā - vainīgo personu saukšanu pie likumā paredzētās atbildības. Tāpat projekta laikā ir plānotas darbinieku apmācības.

Lai pārrunātu projekta aktualitātes un sadarbības principus, šonedēļ divu dienu klātienes konferencē Latvijā pulcējās tiesībaizsardzības iestāžu eksperti gan no Latvijas, gan kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, kā arī Eiropola, ASV Narkotiku apkarošanas Aģentūras, Iekšējās drošības izmeklēšanas aģentūras un Federālā izmeklēšanas biroja, Vācijas, Polijas, Norvēģijas, Somijas un Šveices, Beļģijas, Francijas un Nīderlandes.

Konferenci atklāja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks: "Esmu īpaši gandarīts, ka Latvija īstenos un cieši sadarbosies ar kolēģiem no kaimiņvalstīm un partnervalstīm, lai īstenotu tik nozīmīgu, vērienīgu un ambiciozu projektu, kāds ir FIDR. Mēs vēlamies dalīties pieredzē un iespējās īpašo tiesībaizsardzības metožu jomā, lai izveidotu daudzpusēju operatīvo sadarbību, kas gan Latvijai un Valsts policijai, gan starptautiskā līmenī dos iespēju ieviest jaunu instrumentu cīņai pret organizēto noziedzību. Esmu pārliecināts, ka šis projekts sniegs vispārēju ieguldījumu narkotiku tirdzniecības organizāciju mērķtiecīgā apkarošanas procesā."

Konferences norise tika īstenota klātienē, kā arī iespēju robežās attālināti, ievērojot šobrīd valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

"Inovatīvu proaktīvu instrumentu izstrāde un pielietošana, apkarojot narkotiku kontrabandas organizācijas ES Dalībvalstīs" jeb "Projekts FIDR" uzsākts pamatojoties uz 2014.-2020.gada programmas Iekšējās drošības fonds - policijas sadarbības ietvaros starp Valsts policiju un Eiropas Komisiju noslēgto Granta līgumu. Projekta īstenošanas termiņš ir divi gadi un tas noslēgsies 2023.gadā. Paredzētais budžets ir teju 650 tūkstoši eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.