Menu
 

Valsts policija saistībā ar nelikumīgu narkotiku apriti Rīgā un Pierīgā aiztur sešu personu grupu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljonu aizturējušas sešu personu grupu, kas ilgstošā laika periodā nodarbojās ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti Rīgā un Pierīgā. Aizturēto vidū ir četras sievietes un divi vīrieši, informēja Valsts policijā.

Turpinot izmeklēšanu tika noskaidrots, kas šo sešu cilvēku grupā katram ir bijis savs uzdevums jeb savstarpēja uzdevumu sadale, proti, pircēju un klientu apzināšana, atbildība par finanšu plūsmu, slēpņu ierīkošana, kuri pieejami klientiem, kā arī nelikumīgo finanšu līdzekļu saņemšana un to glabāšana.

Izmeklēšanā tika piesaistīts arī Valsts policijas kinologs ar suni. Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas vairākas kratīšanas gan Rīgā, gan Pierīgā, tostarp aizturēto personu dzīvesvietās, automašīnās, kā arī izveidotajos slēpņos, kur likumsargi atrada un izņēma kopumā ap diviem kilogramiem amfetamīna,  ap 62 gramiem izotonitazēna, 8,2 gramus koncentrēta izotonitazēna, kā arī 500 gramus blakus vielas, kas satur medikamentus (no izņemtā koncentrāta un blakus vielām iespējams izgatavot aptuveni kilogramu narkotisko vielu, kas ir stiprākas nekā heroīns).

Tāpat tika izņemta skaidra nauda ap 18 000 eiro. Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka slēpņi, kuros tā saucamie klienti saņēma savas iegādātās preces, tika ierīkoti pa visu Rīgas pilsētas teritoriju, kā arī Pierīgā.

Policija atzīmē, ka izotonitazēns ir jauns spēcīgs sintētiskais opioīds un tā ir sevišķi bīstama narkotiskā viela, kas līdzinās morfīnam un fentanilam. Šīs narkotiskās vielas iedarbība uz cilvēka organismu ir īpaši smaga un tā ir spēcīgāka nekā heroīns. Šo narkotisko vielu lietošanai var būt ļoti smagas sekas – tā veicina atkarību rašanos, elpošanas mazspēju, var radīt veselības problēmas ilgtermiņā, kā arī pārdozēšanas gadījumā var būt dzīvībai bīstama. Narkotiku lietotāji savā sarunvalodā izotonitazēnu dēvē kā “šora”.

Par šo gadījumu tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas (par narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tā izdarīta lielā apmērā). Visām sešām personām tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli. Šobrīd turpinās aktīva izmeklēšana un, lai noskaidrotu izņemto vielu precīzu sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.