Menu
 

Salaspilī aizturēts vīrietis par divām zādzībām no automašīnām un iekļūšanu svešā mājoklī

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

9.decembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī tika saņemts izsaukums no kādas sievietes, kura paziņoja, ka Salaspilī viņas mājā pa neaizslēgtām durvīm bija iekļuvis zaglis. Taču, ņemot vērā, ka saimniece zagli pamanīja, viņš esot aizsteidzies prom, kā rezultātā nepaguva neko nozagt. Likumsargi nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, kur sieviete izstāstīja, kā izskatījies iespējamais ļaundaris.

Kā informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, netālu no notikuma vietas policisti pamanīja aprakstam atbilstošu personu, kura tika aizturēta. Aizturētais ir 1987. gadā dzimis vīrietis. Vēlāk tika noskaidrots, ka vīrietis tajā paša apkaimē jau bija paspējis apzagt arī divas automašīnas. Jāpiebilst, ka automašīnas nebija aizslēgtas un bija novietotas privātmāju pagalmos. Pārbaudot aizturēto, pie viņa personīgajās mantās policisti atrada dažādas zagtas mantas, tostarp, automašīnu tehniku, video reģistratorus, maku un dažādus dokumentu.

Aizturētais tikai šā gada 17. novembrī bija atbrīvots no ieslodzījuma vietas, kur bija nokļuvis par līdzīga rakstura noziegumiem. 11. decembrī tiesa aizturētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Saistībā ar notikušo ir uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļās, par zādzībām no automašīnām, kā arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 143. panta, par personas mājokļa neaizskaramības pārkāpšanu, proti, par nelikumīgu iekļūšanu mājoklī pret tajā dzīvojošās personas gribu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus parūpēties par sava mājokļa drošību, vienmēr aizslēgt sava mājokļa durvis, pat tad, kad atrodaties mājās. Tāpat, ja durvīm ir zirnekļveida slēdzene, tad drošības nolūkos no durvju slēdzenes atslēgas ir jāizņem, savādāk atstāta atslēga durvīs garnadzim palīdz tās vieglāk atmūķēt. Savukārt, ņemot vērā, ka šajā gadījumā abas automašīnas nebija aizslēgtas, policija aicina iedzīvotājus automašīnas salonā neatstāt vērtīgus priekšmetus, kā arī automašīnu īpašniekiem, atstājot automašīnu pie privātmājas pagalmā, vienmēr aizslēgt savu transportlīdzekli.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.