Menu
 

Pirmdien saņemti vairāk nekā 300 izsaukumi saistībā ar vēja postījumiem, visvairāk - Rīgas reģionā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - VUGD Foto - VUGD

Saistībā ar stiprā vēja radītiem postījumiem aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 310 izsaukumus, no kuriem 237 bija Rīgas reģionā, tai skaitā 124 izsaukumi Rīgā un 72 - Jūrmalā. Lielākā daļa izsaukumu (207) tika saņemta laika posmā no pirmdienas plkst.13.00 līdz plkst.17.00.

Novēršot postījumus, lielākoties bija jānovāc nolūzuši koki no ceļa braucamās daļas, gājēju ietvēm, elektrolīniju vadiem, būvēm, tai skaitā nolūzis koks bija uzgāzies mājai Saulainajā ielejā Saulkrastu novadā, Aveņu un Pērļu ielā Jūrmalā. 14 gadījumos nolūzušu koki bija uzkrituši automašīnām, bet Lienes ielā Jūrmalā un Dzirkaļu ielā Rīgā no automašīnām tika noceltas citas bojātas konstrukcijas. Vairāk nekā 40 gadījumos bija jānovērš bojātu konstrukciju apdraudējums - pārsvarā bija jānoceļ vēja noraukti jumta seguma gabali, bet dažviet vējš bija atrāvis jumta konstrukcijas, informē VUGD.

Pirmdien tika saņemti arī vairāk nekā 20 maldinoši izsaukumi, kur informācija par nolūzušiem kokiem neapstiprinājās vai arī tie neradīja apdraudējumu. Glābšanas dienesta pārstāvji aicina iedzīvotājus izvērtēt, vai vēja radītais postījums notikuma vietā rada apdraudējumu cilvēku dzīvībai vai veselībai un tad zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Ja postījumi, piemēram, vēja nogāzts vai aizlauzts koks, nerada apdraudējumu, VUGD pārstāvji lūdz vērsties pie pakalpojumu sniedzējiem vai teritoriju apsaimniekotājiem.

Kā ziņots iepriekš, pirmdien plkst.14.23 tika saņemts izsaukums uz Jūrmalu, kur koks bija uzkritis cilvēkam. Notikuma vietā, novācot koku, tika atbrīvots bojāgājis cilvēks.

Laika posmā no šī gada 17.janvāra plkst. 6.30 līdz 18.janvāra plkst. 6.30 VUGD kopumā saņēma 399 izsaukumus - 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 340 uz glābšanas darbiem, bet 42 izsaukumi bija maldinājumi, vēsta glābšanas dienestā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.