Menu
 

KNAB par korupcijas noziegumiem rosinājis apsūdzēt Jūrmalas pašvaldības amatpersonu un darbinieku

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) krimināllietā, kas pirmdien tika nodota prokuratūrai, par korupcijas noziegumiem rosinājuši apsūdzēt Jūrmalas pašvaldības amatpersonu un darbinieku, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB vakar paziņoja, ka birojs kriminālprocesu sāka 2020.gada 11.decembrī par iespējamu kukuļa došanu un kukuļa ņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā KNAB rosināja prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret diviem KNAB neminētiem kādā pašvaldībā nodarbinātajiem - amatpersonu par vairākkārtēju kukuļņemšanu, kā arī darbinieku par prettiesiska labuma pieņemšanu un vairākkārtēju starpniecību kukuļošanā un kukuļa piesavināšanos.

Tāpat KNAB rosināja prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret trīs fiziskām personām par kukuļdošanu, kā arī vienu fizisku personu par kukuļdošanas atbalstīšanu un vēl vienu personu - par prettiesiska labuma nodošanu pašvaldības iestādes darbiniekam. Iespējamo noziedzīgo nodarījumu mērķis bija panākt labvēlīgu lēmumu pieņemšanu ne tikai noteiktu personu, bet arī konkrētu uzņēmumu interesēs.

Lieta nodota Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai. Tāpat KNAB rosinājis prokuratūrai turpināt pirmstiesas izmeklēšanas laikā sākto piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesus pret divām juridiskām personām, kuru interesēs īstenoti iespējamie noziedzīgie nodarījumi, proti, kukuļdošana.

Tagad prokuratūrai tuvākajā laikā jāizlemj vai uzrādīt apsūdzību.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA apliecināja, ka lieta ir saņemta, taču no prokuratūras puses nekāds lēmums pagaidām nav pieņemts, tāpēc komentārus prokuratūra nevarot sniegt.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.