Menu
 

VUGD Pierīgā novērsis 26 kūlas ugunsgrēkus un aizvācis 124 vēja nolauztus kokus Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Sadales tīkls Foto - Sadales tīkls

Sen nepieredzēti daudz izsaukumu no Pierīgas novadiem un Jūrmalas nedēļas nogalē saņēmis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Lielākā daļa bijusi par spēcīgo vēja brāzmu nolauztajiem vai aizlauztajiem kokiem un kūlas ugunsgrēkiem, taču reģistrēti arī vairāki ugunsgrēki ēkās.

Sestdien plkst.22.59 VUGD saņēma izsaukumu uz Ādažu novada Stapriņiem, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu mājas otrais stāvs un jumts 300 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbus VUGD pārstāvji pabeidza plkst.5.56.

Ceturtdien pēcpusdienā Siguldas novada Lēdurgas pagastā dega saimniecības ēka 100 m2 platībā, un ugunsgrēka likvidācijai bija nepieciešamas divarpus stundas.

Sestdien Olaines pagasta Jāņupē dega pirts 36 m2 platībā, bet Vārnukroga ceļā Jūrmalā – vienstāvu vasarnīca 150 m2 platībā. Vēl Nometņu ielā Jūrmalā dedzis mikroautobuss, Ropažu pagasta Gaidās – vieglā automašīna, Krimuldas pagastā – koka celms un atkritumi, Jaunolainē – elektrības stabs un meža zemsedze 30 m2 platībā, Salaspils pagastā – atkritumi, bet Mālpils pagastā un Babītes pagasta Spilvē divstāvu dzīvojamo māju dūmvadā deguši sodrēji.

Lielākais kūlas ugunsgrēks nedēļas nogalē Pierīgā fiksēts sestdien Ķekavas novada Plakanciemā, kur sausā zāle un meža zemsedze dega 40 hektāru platībā. Sestdien dienas vidū Jaunolainē pie autoceļa sausā zāle dega 10 hektāru platībā, un triju stundu laikā šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Savukārt Olaines novada Stūnīšos meža jaunaudze un kūla degusi 14 ha platībā.

Lieli kūlas ugunsgrēki reģistrēti arī Ķekavas pagasta Pulkarnē (3 ha), Stopiņu pagasta Rumbulā (7 ha) un Olaines pagastā (1,5 ha). Mazākā mērogā pērnā zāle degusi Vanadziņu ielā Ķekavā (250 m2), Jelgavas ielā Olainē (48 m2), Salaspils novada Jaunsauriešos (150 m2), Krimuldas pagasta Inciemā (1000 m2), Garkalnes pagasta Upesciemā (200 m2), Daugmales pagasta Dzintaros (4000 m2), Mārupes pagasta Tīrainē (105 m2), Baldones pagastā (6000 m2, 2500 m2 un 200 m2), Olaines pagastā (1000 m2), Jomas ielā Jūrmalā (5 m2), Ķekavas pagasta Mellupos (100 m2), Ķekavas novada Plakanciemā (5 m2), Babītes pagastā (1500 m2) un Ķekavas pagasta Jaunsilā (400 m2).

Vēl Jaunolainē degusi meža zemsedze 100 m2 platībā, Babītes pagastā – mežs un kūla 1500 m2 platībā, Carnikavas pagasta Gaujā – meža zemsedze 30 m2 platībā, bet Lienes ielā Jūrmalā – kūla, niedres un krūmi 100 m2 platībā.

Sestdien un svētdien Pierīgā saņemti 124 izsaukumi uz vēja radītiem postījumiem. Pārsvarā izsaukumi bija par nolūzušiem un ceļa braucamajai daļai pārkritušiem kokiem, vai arī aizlūzušiem kokiem, kas draudēja nogāzties, norāda VUGD. Ķekavas novadā saņemti 37 šādi izsaukumi, Jūrmalā – 31, Olaines novadā – 14, Siguldas novadā – 11, Mārupes novadā – 10, Ropažu novadā – 9, Salaspils novadā – 6, Ādažu novadā – 5 un Saulkrastu novadā – 1.

VUGD darbinieki nedēļas nogalē arī novērsuši vairāku ceļu satiksmes negadījumu sekas. Sējas pagasta Pabažos glābēji atvienoja akumulatora klemmes grāvī iebraukušai vieglajai automašīnai, Turaidas ielā Jūrmalā sakārtoja ceļa braucamo daļu pēc divu vieglo automašīnu sadursmes, bet Celtnieku ielā Salaspilī – pēc vieglās un kravas automašīnas sadursmes.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.