Menu
 

Piņķos šovakar ar atklātu liesmu aizdedzies Svētā Jāņa baznīcas tornis

  • Autors:  LETA
Piņķos šovakar ar atklātu liesmu aizdedzies Svētā Jāņa baznīcas tornis Foto: Piņķu Sv. Jāņa draudze un twitter.com/Yasmina_Moona

Piņķos šovakar ar atklātu liesmu aizdedzies Svētā Jāņa baznīcas tornis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aģentūra LETA noskaidroja, ka ap plkst. 17.19 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Piņķos, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg baznīcas tornis. Patlaban 22 ugunsdzēsēji strādā, lai šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidētu. Ņemot vērā, ka saistībā ar dzēšanas darbiem Rīgas ielā Piņķos veidojas sastrēgums, glābēji aicina autovadītājus izvēlēties citus maršrutus.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja baznīcas draudzes vadītājs Ritvars Heniņš, viņš patlaban ir devies uz notikuma vietu, lai noskaidrotu sīkākus nelaimes gadījuma apstākļus un konstatētu, cik plaši varētu būt uguns nodarītie bojājumi. Viņš norādīja, ka tuvākajās dienās bija plānots sākt baznīcas jumta seguma renovāciju. Šim mērķim jau bija uzstādītas stalažas ap baznīcas torni, bet paši remontdarbi vēl netika sākti.

Draudzes mājaslapā teikts, ka Piņķu Svētā Jāņa Evaņģēliski luteriskā draudze iepriekš ir saņēmusi Lauku atbalsta dienesta lēmumu par baznīcas jumta renovācija apstiprināšanu un sākusi projekta īstenošanu. Projekta īstenošanas laiks ir no šī gada 23. februāra līdz nākamā gada 1. decembrim.

Baznīcā atrodas vairāki valsts nozīmes kultūras un vēstures pieminekļi – Svētā Vakarēdiena biķeris, lasāmpults, kristāmtrauks un deviņu reģistru ērģeles, kuras 1890. gadā ir darinājis izcilais ērģeļbūvētājs Vilhelms Zauers. 2012. gadā restaurēta altārglezna.

1916. gada 17. jūlija rītā 5. Zemgales latviešu strēlnieku bataljons ceļā uz Smārdes iecirkņa fronti, kur gatavojās ievērojams krievu armijas uzbrukums, iegriezās Piņķu muižā. Bataljona komandieris Jukums Vācietis noturēja Piņķu baznīcā savu slaveno dievkalpojumu.

Dzejnieks Aleksandrs Čaks par Piņķu baznīcu grāmatā "Mūžības skartie" rakstījis balādi "Sprediķis Piņķu baznīcā", kas veltīta varonīgajiem strēlniekiem 1. pasaules karā, 5. Zemgales pulkam un pulkvedim Jukumam Vācietim. Atmodas laikā pie baznīcas atklāts piemiņas akmens veltīts šim notikumam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.