Menu
 

Vīrietim piemērotas 140 sabiedriskā darba stundas par divu Ukrainas karogu zādzību Siguldas novadā

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Pierīgas prokuratūra kādam vīrietim piemērojusi 140 sabiedriskā darba stundas par divu Ukrainas karogu zādzību Siguldas novadā, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis marta beigās, mantkārīgu motīvu vadīts, Siguldas novadā no divu ēku karoga mastiem noņēma tobrīd pie šīm ēkām izkārtos Ukrainas karogus un aiznesa tos no notikuma vietas.

Ar savām noziedzīgajām darbībām apsūdzētais nodarīja Siguldas novada pašvaldībai mantisko zaudējumu vairāk nekā 54 eiro apmērā. Kaitējuma kompensācijas pieteikums no Siguldas novada pašvaldības netika saņemts, jo nozagtie karogi ir atgūti.

Apsūdzētais vīrietis pilnībā piekrita viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī pilnībā atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja.

Saistībā ar Krievijas karu Ukrainā Valsts policija Latvijā fiksējusi vairākus likumpārkāpumus un noziedzīgus nodarījumus, par kuriem sākti 30 kriminālprocesi, vairāk nekā 60 administratīvo pārkāpumu procesi un vairāk nekā 120 resoriskās pārbaudes. Šie rādītāji ir dinamiski mainīgi.

Resoriskās pārbaudes vai administratīvā pārkāpuma procesi absolūti lielākajā daļā gadījumu sākti par Krievijas kara atbalstošu simbolu, burtu atainošanu vidē vai huligāniskām darbībām, traucējot sabiedrisko mieru un pārkāpjot vispārpieņemtās normas.

Savukārt pret ukraiņiem vērsto nodarījumu esot maz - visbiežāk konstatētas tieši viņiem piederošo automašīnu bojāšana vai numurzīmju zādzības, un par šiem gadījumiem ir sākti kriminālprocesi. Tāpat kriminālprocesi sākti par Ukrainas karogu zādzībām un to bojāšanu. Par šiem nodarījumiem ir gan noskaidrotas, gan aizturētas personas.

Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi, uzsvērusi policija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.