Menu
 

Valsts policija aizdomās par slepkavību Jūrmalā aizturējusi vīrieti, kurš uz ielas ar nazi nogalinājis bijušo sievu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

27.aprīlī īsi pirms pusnakts Jūrmalā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas bataljona darbiniekiem par 1991.gadā dzimušas sievietes slepkavību aizturēja iespējamo vainīgo, 1980. gadā dzimušu vīrieti. Piektdien aizturētajam tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Kā vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, trešdien, 27.aprīlī, ap pulksten 23.50 Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz kādu adresi Jūrmalā, Tallinas ielā, kur noticis uzbrukums kādai sievietei. Nekavējoties uz notikuma vietu izbrauca VP RRP Jūrmalas iecirkņa amatpersonas, VP RRP Patruļpolicijas bataljona darbinieki un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja sievietes nāvi. Uz bojāgājušās sievietes ķermeņa bija daudz ievainojumu, kas nodarīti ar nazi.

Uzreiz pēc notikušā VP RRP Jūrmalas iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar VP Patruļpolicijas bataljona darbiniekiem notikuma vietā aizturēja iespējamo vainīgo personu, 1980. gadā dzimušu vīrieti. Vīrietis aizturēšanas brīdī bija vairāk nekā vienas promiles stiprā alkohola reibumā un, iespējams, narkotisko vielu iespaidā, jo uzvedās ļoti neadekvāti un agresīvi, ar viņu nebija iespējams komunicēt, norāda policijā.

Par slepkavību VP RRP Jūrmalas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess, kas nodots tālākai izmeklēšanai Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 1.nodaļai (slepkavību novēršanas un atklāšanas nodaļai).

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka bojāgājusī sieviete pēc darba bija devusies no vilciena stacijas “Sloka” uz savām mājām Jūrmalā, kad viņai uzbruka 1980. gadā dzimušais, bijušais dzīvesbiedrs un ar nazi izdarīja vismaz 51 dūrienu (tostarp rokā, vēderā, krūškurvī, kaklā), nodarot viņai fiziskas sāpes un emocionālas ciešanas, kā rezultātā iestājās minētās sievietes nāve. Par slepkavības aculiecinieku kļuva cietušās sievietes tagadējais dzīvesbiedrs, kurš tajā brīdī bija devies sagaidīt sievieti un, redzot uzbrukumu, nekavējoties steidzās palīgā, aizturēja vainīgo personu un izsauca palīdzību.

Aizturētais 1980. gadā dzimušais vīrietis iepriekš jau vairākkārt bijis sodīts par dažāda veida noziegumiem, norāda policijā.

Par šo gadījumu ir sākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 118. panta pirmā punkta – par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un  probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.