Menu
 

Saistībā ar nelegālo cigarešu apriti policisti aizturējuši personas Rīgā un Jūrmalā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī pagājušā gada novembrī tika uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu, kuri nav marķēti ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, nelikumīgu realizāciju nelielā apmērā Jūrmalā, tas ir, pēc noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 2216. pantā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veicot vairākas speciālās izmeklēšanas darbības un realizējot iepriekš iegūto operatīvo informāciju, šā gada 11.maijā veica sankcionēto kratīšanu Jūrmalā, privātmājā un automašīnā pie 1957. gadā dzimušas personas. Kratīšanās laikā kopā tika izņemts 32 340 cigarešu, kas nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām (“Winston” – 12600 cigarešu, “Premjer” – 7200, “NZ Gold” – 5940, “Camel” – 2200; “NZ” – 2400, “Minsk” – 1400; “LF” – 600).

Kā informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, minētā persona tika aizturēta.

Turpinot pirmstiesas izmeklēšanu Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, realizējot iepriekš saņemto operatīvo informāciju un balstoties uz kriminālprocesā iegūtiem datiem, veica četras sankcionētas kratīšanas Rīgā un Rīgas apkārtnē, kur tika atrasts un izņemts 20 000 “Premjer” markas cigarešu, kas nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Par šo noziedzīgo nodarījumu tika aizturēta 1975. gadā dzimusi persona.

Kopumā šā gada 11. maijā Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa veica sešas sankcionētas kratīšanas un izņēma 52 340 cigarešu, kas nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Turpmākā pirmstiesas izmeklēšanā Kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, proti par tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.