Menu
 

Tiesā nonāk lieta par kukuļošanu Jūrmalas Sporta servisa centrā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - jurmala.lv Foto - jurmala.lv

13.jūnijā Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras (NNVIDIP) prokurore Ekonomisko lietu tiesai nodeva krimināllietu par kukuļošanu, kurā apsūdzētas piecas personas, no kurām divas ir Jūrmalas Sporta servisa centra bijušās amatpersonas, informēja Latvijas Republikas prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Pavisam kopā kriminālprocesa ietvaros apsūdzētajiem inkriminēti 10 kukuļošanas noziedzīgi nodarījumi, kas saistīti ar 2020. gadā veiktajām iepirkumu procedūrām Jūrmalas Sporta servisa centrā. Kriminālprocesā iesaistītas arī divas juridiskās personas, jo konstatēts, ka kukuļošana veikta šo juridisko personu interesēs, tāpēc pret tām tika uzsākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai. Noziedzīgo nodarījumu mērķis bija panākt labvēlīgu lēmumu pieņemšanu ne tikai noteiktu fizisko personu, bet arī konkrētu uzņēmumu interesēs.

Prokurore vienu apsūdzēto personu pie kriminālatbildības saukusi par piesavināšanos un kukuļņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 179. panta pirmā daļa un 320. panta trešā daļa), vienu personu par kukuļņemšanu, kukuļa pieprasīšanu un kukuļņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 320. panta pirmā, otrā un trešā daļa), divas personas par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 323. panta otrā daļa), vienu personu par kukuļdošanu (Krimināllikuma 323. panta pirmā daļa).

Sākotnēji NNVIDIP no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja saņēma ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām, norāda prokuratūrā.

Kriminālprocess pret vienu personu prokuratūrā tika izbeigts, jo šīs personas darbībās netika konstatētas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes. Savukārt daļā pret citu personu kriminālprocess tika izdalīts atsevišķā lietvedībā un pabeigts prokuratūrā, sastādot prokurora priekšrakstu par sodu, ar kuru apsūdzētajam piemērots sabiedriskais darbs uz 280 stundām. Šajā izdalītajā procesā persona, kura bija apsūdzēta divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā – kukuļa apsolīšanā pēc tā pieprasīšanas –, savu vainu atzina pilnībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.