Menu
 

Aizdomās par pusaudzes izvarošanu un seksuālu vardarbību aizturēts viņas audžutēvs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Valsts policija aizdomās par 16 gadu vecumu nesasniegušas meitenes izvarošanu un seksuālu vardarbību pret viņu jūnijā aizturējusi kādu vīrieti. Aizdomās turētais nozieguma izdarīšanas brīdī bijis cietušās audžutēvs, un policijai ir informācija par vismaz septiņām nozieguma epizodēm. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pēc Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas, Valsts policijā bija vērsusies bāriņtiesa, ziņojot, ka psihologa konsultācijas laikā kāda meitene atklājusi, ka viņas iepriekšējais audžutēvs pret viņu izdarījis seksuāla rakstura noziegumus.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 4. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess, un 1. jūnijā policisti Rīgas reģionā aizturēja minēto vīrieti. Dienu vēlāk tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumi pret meiteni izdarīti laika posmā no 2018. gada rudens līdz 2020. gada septembrim, kad viņa dzīvojusi kādā audžuģimenē. Jāpiemin, ka 2018. gadā meitene bija vien 11 gadus veca. Policijas rīcībā esošā informācija liecina par ne mazāk kā septiņām noziedzīga nodarījuma epizodēm.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 160. panta sestās daļas – par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, un ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu.

Kriminālprocess kvalificēts arī pēc Krimināllikuma 159. panta trešās daļas – par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par iepriekš minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz pieciem gadiem.

Likumsargi norāda, ka cietusī meitene jau ilgstoši nedzīvo audžuģimenē, kur pret viņu bija vērsti noziedzīgi nodarījumi.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties informēt policiju gadījumos, kad ir aizdomas, ka pret bērnu tiek vērsts noziedzīgs nodarījums, tostarp seksuāla rakstura noziegums. Parasti šādos gadījumos cietušie nevēlas par notikušo runāt ar apkārtējiem un ir sevišķi svarīga pieaugušo modrība un aktīva rīcība. Gadījumos, ja ir informācija vai aizdomas par noziedzīgu nodarījumu, aicinām vērsties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai nosūtīt iesniegumu elektroniski, apstiprinātu ar elektronisko parakstu, uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.