Menu
 

Aicina uzmanīties no krāpnieciskiem e-pastiem policijas, Interpola un citu iestāžu vārdā

  • Autors:  Valsts policija
Ilustrācija - pixabay.com Ilustrācija - pixabay.com

Valsts policijā ir vērsušies vairāki iedzīvotāji, ziņojot, ka ir saņēmuši aizdomīgus e-pastus, kas izsūtīti policijas vai Interpola vārdā. Tajos norādīts, ka persona tiek uzaicināta uz tiesu saistībā ar bērnu pornogrāfijas apriti. E-pastā ir pievienots apšaubāms dokuments ar zīmogu un parakstu, kā arī ir atsauce uz konkrētām Latvijas policijas un tieslietu struktūras amatpersonām. E-pasts ir uzrakstīts kļūdainā latviešu valodā, jo, visticamāk, teksts tulkots ar kādu interneta tulkošanas programmu.

Valsts policija un Interpols šādus e-pastus neizsūta. E-pasta viltojumu var atpazīt arī pēc izsūtītāja adreses un norādītās kontaktadreses - valsts iestādes izmanto noteiktas e-pasta adreses, piemēram - [...]@vp.gov.lv.

Aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neatbildēt uz šīm vēstulēm, kā arī nevērt vaļā tām pievienotās saites un pielikumus. Tie var saturēt vīrusus! Policija ir noskaidrojusi, ka šie e-pasti ir izsūtīti ar mērķi izvilināt personas datus un izkrāpt naudu. Proti, uz e-pastu atbildot, iedzīvotājam tiek nosūtīts krāpniecisks dokuments ar nosaukumu “juridiskais kompromiss”, kurā prasīts samaksāt “sodu” 7800 eiro apmērā, lai it kā tiktu izbeigta tiesvedība. Tāpat tiek prasīts atsūtīt attēlus ar saviem dokumentiem.

Valsts policija norāda, ka interneta vidē ir augsta krāpnieku aktivitāte. Tāpēc aicinām iedzīvotājus brīdināt par to arī gados vecākus tuviniekus!

Gadījumos, ja ir izkrāpta nauda, par to no sākuma jāinformē sava banka, bet pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Savukārt riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams policijai nosūtīt mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.