Menu
 

Brīdina par telefonkrāpniekiem, kas uzdodas par policijas un citu valsts iestāžu darbiniekiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Šā gada jūlijā un augustā Valsts policijas iecirkņos visā Latvijā ir saņemta informācija no iedzīvotājiem, kuriem ar nolūku izkrāpt naudu zvanījuši viltvārži, uzdodoties par  policijas vai citu valsts iestāžu darbiniekiem.

Piemēram, 7.augustā uz Valsts policijas Jūrmalas iecirkni piezvanīja kāds vīrietis, kurš sniedza informāciju, ka ir saņēmis telefona zvanu no krāpnieka, kurš apgalvojis, ka ir policijas darbinieks. Viltvārdis bija sacījis, ka cita persona uz viņa vārda mēģinot noformēt kredītu, un, lai novērstu apdraudējumu, esot jāieiet savā internetbankā. Sazvanītais vīrietis gan uzreiz sarunu ar krāpnieku pārtraucis.

Līdzīgs gadījums pagājušonedēļ ir reģistrēts arī Daugavpils iecirknī, proti, sieviete saņēmusi zvanu no krievu valodā runājošas personas, kura uzdevusies par policisti no Rīgas un informējusi, ka bankā ir noformēts kredīts uz viņas vārda, tāpēc esot nepieciešams nosaukt personas kodu.

Savukārt 5.augustā trīs kurzemnieces – ventspilnieces un liepājniece – saņēmušas saņēmuši telefona zvanus no krāpniekiem, kuri uzdevušies par policijas un Imigrācijas departamenta darbiniekiem. Personas zvanīja no mobilā tālruņa, runāja krievu valodā un apgalvoja, ka sazvanītā persona ir devusi pilnvaru iedzīvotājam citā valstī, lai viņš varētu veikt aizņēmumu. Zvanītājs prasījis atklāt personas datus, lai it kā novērstu šo krāpniecību.

Par laimi, visos minētajos gadījumos iedzīvotāji bijuši informēti par telefonkrāpšanas riskiem, nav atklājuši zvanītājiem prasītos datus un pārtraukuši sarunu. Valsts policijā atzīmē arī, ka, visticamāk, krāpšanu mēģinājumu skaits ir lielāks, nekā par to tiek informēta policija.

Valsts policija atgādina, ka ne policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki nezvanīs, lai noskaidrotu sensitīvu informāciju, un nekad neprasīs atklāt piekļuves datus bankas kontiem.

Lielākoties šāda veida krāpšanām ir starptautisks raksturs, proti, šie noziegumi tiek organizēti un izdarīti no valstīm, kas nav Eiropas Savienībā. Pat ja zvana saņēmējs redz, ka zvana no Latvijas numura vai pat uzrādās konkrētas iestādes nosaukums, tas nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas. Krāpnieki bieži izmanto numuru viltošanas tehnoloģijas.

Gadījumā, ja ir izkrāpta nauda, par to sākotnēji jāinformē sava banka un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē ir iespējams nosūtīt Valsts policijai mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.