Menu
 

Inspektori Babītes novadā pieķer maluzvejnieku ar teju 100 kilogramus smagu lomu

  • Autors:  LETA
Inspektori Babītes novadā pieķer maluzvejnieku ar teju 100 kilogramus smagu lomu Foto: pixabay.com

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori plkst. 4.00 no rīta pieķēruši maluzvejnieku, kurš Gātes upē starp Babītes ezeru un Lielupi bija pretlikumīgi noķēris teju 100 kilogramus smagu lomu, aģentūru LETA informēja VVD Lielrīgas Reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Gints Zemitāns.

Viņš skaidroja, ka, saņemot informāciju par Gātes upē ieliktiem tīkliem, VVD inspektori uztaisīja slēpni un gaidīja, līdz tīklu īpašnieks atbrauks tos izņemt ārā no ūdens. Aizturot maluzvejnieku, tika konstatēts, ka divos zvejas tīklos, kuru kopējais garums ir 140 metri, atrodas teju 100 kilogramus smags loms. Tāpat laivā tika atrasti vēl septiņi tīkli, kurus maluzvejnieks, pēc paša teiktā, bija plānojis izlikt Babītes ezerā.

Visas pretlikumīgi noķertās zivis, kas lielākoties bija brekši, līņi un karūsas, palaistas atpakaļ ūdenī. Līdz ar to VVD inspektori nekonstatēja dabas resursiem nodarītu kaitējumu.

VVD darbinieki par notikušo ziņojuši policijai, kas likuma pārkāpējam sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu. Vēlāk tika noskaidrots, ka maluzvejnieks ir 1966. gadā dzimis vīrietis, kurš par šādiem pašiem likuma pārkāpumiem VVD redzeslokā bija nonācis jau iepriekš.

Zemitāns uzsvēra, ka, neraugoties uz rudens periodā pastiprināto kontroli lašu un taimiņu nārsta upēs, VVD inspektori veic pārbaudes arī citos ezeros un upēs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.