Menu
 

Piektdien Latvijā notikuši vairāki mežu un labības lauku ugunsgrēki, tostarp Ropažu novadā

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Piektdien Latvijā notikuši vairāki mežu un labības lauku ugunsgrēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Dienvidkurzemes novada Medzes pagastā dega meža zemsedze 9000 kvadrātmetru platībā, Tukuma novada Tumes pagastā - 200 kvadrātmetru platībā, bet Ropažu novada Stopiņu pagastā - 3 kvadrātmetru platībā. Aizvadītajā diennaktī dzēsti arī vairāki labības rugāju ugunsgrēki: Limbažu novada Liepupes pagastā šāds ugunsgrēks bija viena hektāra platībā, bet Saldus novada Vadakstes pagastā - četru hektāru platībā.

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 74 izsaukumus. 25 izsaukumi bija uz ugunsgrēku dzēšanu. No tiem trīs bija uz meža ugunsgrēkiem, 36 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.

VUGD atgādina, ka, ilgstoši saglabājoties sausam un karstam laikam, ir palielinājusies ugunsbīstamība. Tās rezultātā pat vismazākā dzirkstele var izraisīt ugunsgrēku, bet sausums veicina to, ka liesmas ātrāk izplatās. Lai neizraisītu postošus ugunsgrēkus, iedzīvotājiem ir jābūt piesardzīgiem un uzmanīgiem, izmantojot atklātu uguni, piemēram, smēķējot.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.