Menu
 

Par dārza tehnikas un motociklu zādzībām Ķekavas novadā aizturēts vīrietis

  • Autors:  Apriņķis.lv
Par dārza tehnikas un motociklu zādzībām Ķekavas novadā aizturēts vīrietis Foto: Valsts policija

Pagājušonedēļ Valsts policija aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par motociklu un dārza tehnikas zādzībām, kas izdarītas pēdējo mēnešu laikā Ķekavas novadā un Daugmales pagastā. Sadarbībā ar Reģionālo pašvaldības policiju tika veikta kratīšana vīrieša dzīvesvietā, kā laikā policisti atsavināja zagtu minitraktoru, kā arī motociklu un zāles pļāvēju, kas, visticamāk, arī ir zagti.

1. septembrī Valsts policijā tika saņemta informācija par krosa motocikla zādzību no privātmājas teritorijas Ķekavas novadā šā gada augustā. Motocikls bija atstāts attālu no mājas, neierobežotā teritorijā, un precīzs zādzības laiks tā īpašniekam nebija zināms. Izmeklēšanas laikā policisti ieguva informāciju, ka ar šo noziegumu, iespējams, saistīts 1984. gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk sodīts par mantiskiem noziegumiem, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

4. oktobrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargiem un Reģionālo pašvaldības policiju aizdomās turētā vīrieša dzīvesvietā veica kratīšanu. Lai gan augusta beigās nozagtais motocikls pie vīrieša netika atrasts, garāžā atradās minitraktors, kas, kā izrādījās, bija nozagts naktī uz 4. oktobri Daugmales pagastā, kā arī vēl viens motocikls un zāles pļāvējs, kas, visticamāk, arī ir zagti. Minitraktora īpašnieks par tā nozagšanu uzzināja tikai pēc tam, kad policija jau to bija atguvusi. Zīmīgi, ka arī minitraktora īpašnieks savu mantu pa nakti bija atstājis nenožogotā teritorijā pie mājas.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. 8. oktobrī tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, vēsta G. Gžibovska.

Valsts policija atgādina iedzīvotājiem vērtīgas mantas glabāt ar kvalitatīvu slēdzeni aizslēgtās telpās un nekādā gadījumā tās neatstāt zagļiem brīvi pieejamas. Dodoties pie miera, vēlreiz jāpārliecinās, ka dārza tehnika, motocikli un divriteņi nav atstāti pagalmā. Tāpat jāatceras, ka drošības uzlabošanai noder arī labs pagalma apgaismojums un kustības sensori. Par svešu personu klātbūtni saimniekiem var ziņot arī uzticams sargsuns.

Iedzīvotāji aicināti aplūkot atsavinātā motocikla un zāles pļāvēja fotogrāfijas un atsaukties šo mantu īpašniekus, zvanot policijai pa tālruņa numuru 67099200, 26392819 vai 110.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.