Menu
 

Uzdodoties par brikešu tirgotājiem, ļaundari no Ropažu novada iedzīvotājas izkrāpj 80 eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Valsts policija šogad saņēmusi informāciju par 44 krāpšanām, kas saistītas ar kurināmā iegādi. Visvairāk šādu noziegumu ierasti tiek fiksēts gada otrajā pusē, kad iedzīvotāji aktīvi gādā malku, granulas un briketes ziemai.  Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neveikt priekšapmaksu vai avansa maksājumu pirms prece ir piegādāta, iepriekš nepārliecinoties, ka pārdevējs ir uzticams. Ieteicams maksāt par preci klātienē, kad tā jau ir piegādāta. Neparasti zema cena ir signāls, lai informāciju par pārdevēju pārbaudītu sevišķi uzmanīgi.

Novērots, ka krāpnieki ievieto sludinājumus tādās interneta vietnēs kā “ss.com” un “Facebook.com” par granulu, brikešu un malkas tirdzniecību, bieži vien norādot zemāku cenu nekā citi pārdevēji. Noziedznieki uzdodas gan par privātpersonām, gan izliekas par zināmu uzņēmumu pārstāvjiem.

Piemēram, 14.septembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī vērsās Ropažu novada iedzīvotāja, ziņojot, ka ir atsaukusies uz kāda uzņēmuma sociālajā tīklā “Facebook.com” ievietotu sludinājumu par brikešu tirdzniecību un pārskaitījusi avansa maksājumu 80 eiro apmērā, bet pasūtīto preci tā arī nav saņēmusi. Cietusī vēlāk atklājusi, ka krāpnieki nelikumīgi izmantojuši šī uzņēmuma nosaukumu. Turklāt sludinājumā norādītie bankas rekvizīti atšķīrās no īstā uzņēmuma mājaslapā norādītajiem.

Līdzīgi gadījumi reģistrēti arī citviet Latvijā – Ventspilī, Tukumā, Valmierā un citur.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nepārskaitīt naudu pirms nav saņemts kurināmais, ja iepriekš neesat pārliecinājies, ka darījums ir drošs! Vislabāk apmaksu veikt tikai tad, ja prece jau ir piegādāta un ir iespēja pārliecināties par tās kvalitāti. Iegādājoties preci no juridiskas personas, jāveic pārbaude internetā, lai noskaidrotu, vai citiem nav bijusi slikta pieredze ar šo pārdevēju, un jāpārbauda, vai sludinājumā norādītie rekvizīti atbilst uzņēmuma mājaslapā norādītajiem.

Pārbaudes nolūkā var izmantot opciju arī piezvanīt uzņēmuma pārstāvjiem pa oficiālajā mājaslapā norādīto tālruņa numuru. Īpaši uzmanīgam jābūt, ja preces cena ir daudz zemāka nekā citviet, un ja pārdevējs steidzina veikt maksājumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.