Menu
 

Par 14 krāpšanas gadījumiem policija aizturējusi vīrieti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Oktobra beigās Valsts policijā vērsās kāds vīrietis, ziņojot, ka ticis apkrāpts. Cietušais interneta vietnē bija ievietojis sludinājumu, ka pārdod mobilo telefonu. Drīz vien viņam uzrakstījis kāds vīrietis, kurš izteicis vēlmi to iegādāties. Abi norunājuši tikšanos Rīgā. Iespējamais pircējs uzrādījis pārdevējam maksāšanas uzdevumu, pēc kā pārdevējs viņam nodevis telefonu. Taču nauda pārdevēja kontā tā arī neienāca, tādēļ pēc laika viņš sapratis, ka ticis apkrāpts.

Policijā vērsās arī kādas viesnīcas darbinieki, ziņojot, ka tikuši apkrāpti līdzīgā veidā. Proti, vīrietis viņiem uzrādījis maksāšanas uzdevumu par uzturēšanās apmaksu, taču nauda tā arī netika saņemta.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa policisti noskaidroja, ka šos noziedzīgos nodarījumus, visticamāk, izdarījusi viena persona – ārvalsts pilsonis. Otrdien, 22. novembrī, iespējamā vainīga persona tika aizturēta.

Turpinot darbu ar aizturēto, tika noskaidrots, ka arī citviet Latvijā viņš, iespējams, apkrāpis iedzīvotājus pēc līdzīgas shēmas – uzrādot viltotus maksāšanas uzdevumus, no iedzīvotājiem izkrāpis mobilos telefonus un datorus. Ieskaitot jau pieminētos gadījumus, Valsts policijai šobrīd ir informācija par 14 krāpšanas gadījumiem, ko, iespējams, izdarījis šis vīrietis.

Saistībā ar notikušo šobrīd ir uzsākti vairāki kriminālprocesi, kas atkarībā no krāpšanas apmēra kvalificēti pēc Krimināllikuma 177. panta (par krāpšanu) un pēc Krimināllikuma 180. panta (par krāpšanu nelielā apmērā).

Ceturtdien, 24. novembrī vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.