Menu
 

Policisti aiztur vīrieti par Ukrainas karoga zādzību Siguldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ekrānuzņēmums no www.youtube.com Ekrānuzņēmums no www.youtube.com

Pirmdien, 16.janvārī, kāds vīrietis nozaga Ukrainas karogu, kas bija uzvilkts mastā pie Siguldas novada domes. Zādzības faktu redzēja aculieciniece, kura nekavējoties ziņoja likumsargiem par notiekošo, informē Valsts policijā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa darbinieki sadarbībā ar kolēģiem no Siguldas novada pašvaldības policijas uzsāka vīrieša meklēšanu, kas drīz vien vainagojās ar panākumiem – iespējamā vainīgā persona tika aizturēta. Brīdī, kad vīrietis tika aizturēts, viņš pārvietojās ar automašīnu, kas nebija reģistrēta likumā noteiktajā kārtībā, tai nebija iegādāta sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana jeb OCTA, kā arī vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Attiecīgi par šiem pārkāpumiem ir uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Likumsargi neatliekamības kārtā veica kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, kuras laikā izņēma portatīvo datoru, mobilo telefonu un zibatmiņu. Savukārt nozagto karogu vīrietis bija paspējis izmest atkritumu konteinerā Inčukalnā, kur policisti to arī atrada un izņēma. Tāpat likumsargiem aizturētā 1993.gadā dzimušā vīrieša uzvedība radīja aizdomas, ka, iespējams, viņš atrodas apreibinošo vielu ietekmē, tāpēc sākotnēji vīrietis tika nogādāts Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā ekspertīzei veikšanai, pēc kā nogādāts policijas izolatorā, vēsta policijas pārstāvji.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas, proti, par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Tāpat kriminālprocess kvalificēts arī pēc Krimināllikuma 74.1 panta – par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tiek skaidroti notikušā iemesli un motīvi.

Policijā atzīmē, ka šis vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par zādzībām un narkotiku lietošanu. Turklāt pērn Valsts policijas darbinieki viņu aizturēja par mēģinājumu nolaupīt “McLaren” automašīnu. Proti, 2022.gada jūlijā viņš bija iegājis kādā autosalonā Rīgā, piedraudējis autosalona darbiniekam ar gāzes pistoli un pieprasījis automašīnu pārrakstīt uz sava vārda. Par šo notikumu Valsts policija pabeidza izmeklēšanu un pagājuša gada 16.decembrī kriminālprocesu nodeva kriminālvajāšanas sākšanai, skaidro policijā.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.