Menu
 

Valsts policija Ķekavas novadā uziet lielu daudzumu zagtu automašīnu detaļu, munīciju un alkoholu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - twitter.com/Valsts_policija Foto - twitter.com/Valsts_policija

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes policisti, izsekojot kādu automašīnas “BMW” zagli, nonāca privātmājas teritorijā Ķekavas novadā, kur atrada gan zagto automašīnu, gan lērumu zagtu spēkratu detaļu. Tika noskaidrots, ka atrastās automašīnu detaļas ir no vēl sešām zagtām automašīnām. Turpat tika atrasta un atsavināta arī šaujamieroču munīcija. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu tajā pašā naktī privātmājas teritorijā tika aizturēts kāds vīrietis.

Kā informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, likumsargi bija saņēmuši informāciju par 2015.gada izlaiduma automašīnas “BMW X3” zādzību Rīgas pilsētas Zolitūdes apkaimē. Šī automašīna bija aprīkota ar augsta līmeņa drošības sistēmu. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas likumsargi, reaģējot uz saņemto informāciju, sadarbībā ar automašīnas drošības sistēmu uzturētāju veica operatīvos pasākumus ar mērķi atrast nozagto automašīnu un aizturēt noziedzīgu nodarījumu izdarījušās personas.

Minēto pasākumu rezultātā tajā pašā naktī Valsts policijas darbinieki kādas privātas saimniecības teritorijā Ķekavas novadā konstatēja un izņēma  nozagto automašīnu “BMW X3”. Saimniecības teritorijā atradās vairākas automašīnas, daļa no tām bija izjauktā stāvoklī. Transportlīdzekļu pārbaudes laikā tika atrasta vēl viena meklēšanā esoša automašīna – šis spēkrats pirms vairākiem gadiem bija paņemts līzingā, taču līzinga ņēmējs bija pārtraucis par to maksāt un spēkratu neatdeva.

Turpinot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā, saimniecības telpās konstatēts liels daudzums automašīnu rezerves daļu. Veicot pārbaudi, tās tika identificētas kā daļas un agregāti no vēl sešām meklēšanā esošām automašīnām.

Izmeklēšanas darbību laikā konstatēti un pārbaudei izņemti 154 priekšmeti, kas līdzīgi šaujamieroču munīcijai, kā arī 134 alkoholisko dzērienu pudeles bez akcīzes markām – kopumā atsavināti vairāk nekā 112 litri nelikumīgu alkoholisko dzērienu.

Turpat privātmājas teritorijā aizdomās par automašīnu zādzībām un piesavināšanos tika aizturēts vīrietis, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Aizturētajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā policija skaidro notikušā apstākļus, tostarp cik ilgi darbojusies šī noziedzīgā rūpala un kam realizētas zagto spēkratu detaļas. Zagtā automašīna “BMW X3” ir atdota tās likumīgajam īpašniekam, bet līzingā paņemtais spēkrats – uzņēmumam, kam tas pieder.

1 komentārs

  • Rižais Andrjuša
    Rižais Andrjuša Pirmdiena, 13 Februāris 2023 23:12 Komentāra saite

    Tauta runā, ka zagtās mašīnas naski izārda un pa detaļām iztirgo resni , maza auguma džeki sporta tērpos Svētes pagasta krūmos. Visi zina, bet….Pamatīgi krūmi, žogs, suņi, civilizācija gabalā. Resnais,rupjais rižiks uzspļauj visiem un ņirgājas ar krievu lamu vārdiem. Ja kādam pazūd auto ir vērts tur pameklēt

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.