Menu
 

Ķekavas novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks; cietis ugunsdzēsējs (papildināta)

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto no arhīva Foto no arhīva

Kopš nedēļas sākuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no Pierīgas novadiem un Jūrmalas saņēmis duci izsaukumu, tostarp pirmdien uz Ķekavas novadu, kur dega vienstāva dzīvojamā ēka un tai piebūvēta saimniecības ēka. Ugunsgrēkā cieta viens ugunsdzēsējs.

Pirmdien plkst. 16.35 ugunsdzēsēji steidzās uz Ķekavas novada Ķekavas pagastu, kur bija redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā ēka un tai klāt piebūvēta saimniecības ēka. Pēc gandrīz trīs stundu ilga darba VUGD darbiniekiem izdevās šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka izplatību ierobežot un no liesmām nosargāt blakus esošo ēku.

Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, cieta viens ugunsdzēsējs. Plkst. 00.42 ugunsgrēks tika pilnībā likvidēts, un tā degšanas platība bija 200 kvadrātmetri, informēja VUGD.
Triju dienu laikā Pierīgā reģistrēti trīs kūlas ugunsgrēki, lielākais no tiem – trešdien Krimuldas novadā, kur uguns bija izplatījusies vairāk nekā 3000 m2 platībā. Mazāka mēroga sausās zāles degšanas gadījumi fiksēti pirmdien Olaines novadā un naktī uz ceturtdienu Stopiņu novada Sauriešos.

Šogad kopumā reģistrēti jau 273 kūlas ugunsgrēki, kuros nodeguši vairāki simti hektāru Latvijas zemes. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma rīcība, kā arī tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, un rada būtisku kaitējumu dabai.

Pirmdien vakarā un otrdien agri no rīta VUGD saņēma izsaukumus uz Fabrikas ielu Jūrmalā, kur dega riepas. Vēl Olaines novadā otrdien aizdegusies dārza māja 20 m2 platībā, trešdien Stopiņu novada Līčos – sadzīves priekšmeti uz dzīvojamās mājas balkona, bet Zvejas ielā Jūrmalā – atkritumi.

Veicot glābšanas darbus, pirmdien Saulkrastos un otrdien Baldonē VUGD darbinieki nodzēsa dzīvojamo ēku dūmvados degušus sodrējus, kā arī novērsa ceļu satiksmes negadījumu sekas otrdien Ropažu novadā un trešdien Siguldā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.