Menu
 

Nedēļas nogalē Pierīgā reģistrēti 25 kūlas ugunsgrēki Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Latvijā reģistrējis 137 kūlas ugunsgrēkus ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 235 hektāri. Cilvēki, dedzinot pērno zāli, grēkojuši arī Pierīgā, kur kopš piektdienas saņemti 25 izsaukumi par kūlas ugunsgrēkiem.

Lielākais no kūlas ugunsgrēkiem noticis sestdien Stopiņu novada Rumbulā, kur uguns bija izplatījusies 3 hektāru platībā, turklāt uz Rumbulu pēdējo dienu laikā ugunsdzēsēji steigušies vēl piecas reizes. Arī svētdien Baldones novadā kūla un meža jaunaudze degusi 3 hektāru platībā, bet piektdien Ķekavas novadā – 1 hektāra platībā, informēja VUGD.

Siguldas novada Allažu pagastā uguns bija apņēmusi 6000 kvadrātmetru lielu platību, Babītes novadā – 2000 m2, Ropažu novada Tumšupē – 1600 m2, Sējas novadā, Krimuldas novadā un Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā – 1000 m2. Mazāka mēroga kūlas ugunsgrēki reģistrēti arī Ķekavas novada Daugmales pagastā, Saulkrastos, Babītes novadā, Jūrmalā, Ropažu novadā un Salaspils novadā.

VUGD pieredze liecina, ka ik pavasari daļa iedzīvotāju cenšas apkopt savas nesakoptās teritorijas – daļa aizdedzina neapkoptās platības ļaunprātīgi, daļu nodedzina bērni vai pusaudži, spēlējoties vai apzināti dedzinot pērno zāli, bet daļa no kūlas ugunsgrēkiem izceļas no nepieskatītiem ugunskuriem vai arī nevērīgi izmestiem izsmēķiem. Lai pavasarī neveidotos kūla un lai samazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu, iedzīvotājiem un pašvaldībām ir jāsakopj savi īpašumi jau rudenī – jānopļauj zāle un jānovāc atkritumi. 

Tāpat VUGD aicina būt piesardzīgiem, pavasarī kurinot ugunskurus un atpūšoties pie grila. Brīvdienās Salaspilī reģistrēti divi gadījumi, kad, visticamāk, dzirkstele no gaļas kūpinātavas aizdedzinājusi krūmus un tūjas. Vēl nedēļas nogalē Mālpils novada Sidgundā dedzis koka dobums, Garkalnes novadā uz Vidzemes šosejas – vieglā automašīna, bet daudzstāvu mājā Enerģētiķu ielā Salaspilī – atkritumi savākšanas punktā.

Veicot glābšanas darbus, VUGD darbinieki Olaines novadā un Slokas ielā Jūrmalā novērsuši ceļu satiksmes negadījumu sekas, Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā un Baldonē sazāģējuši aizlūzušus kokus, bet Mēmeles ielā Mārupē nocēluši no koka kaķi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.