Menu
 

Kūlas ugunsgrēks Babītes novadā lokalizēts; degšanas platība bija 60 hektāri

  • Autors:  LETA
Foto - VUGD Foto - VUGD

Kūlas ugunsgrēks Babītes novadā, Salas pagastā, tika lokalizēts, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst.18.32 ugunsgrēks, un tā degšanas platība bija 60 hektāri.

Izsaukumu uz šo ugunsgrēku, kur dega niedres un pērnā zāle, ugunsdzēsēji saņēma plkst.13.16. Spēcīgā vēja dēļ liesmas strauji izplatījās.

VUGD aicina iedzīvotājus, redzot dūmus, netuvoties ugunsgrēku vietai, jo tas var apdraudēt viņu veselību un dzīvību.

"Saprotam, ka saulainais laiks tiek izmantots tam, lai sakoptu piemājas teritorijas, tomēr aicinām iedzīvotājus neaizmirst, ka nepieskatīts ugunskurs, nevērīgi izmests izsmēķis vai citas darbības var novērst pie postošiem ugunsgrēkiem, kuros cieš cilvēki un liesmas apņem neskaitāmas ēkas," uzsvēra Palkavniece.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta - vēja un citu apstākļu ietekmē, degšanas virziens var mainīties, liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām un citur. Cilvēki neapzinās, ka, jo garāka zāle, jo lielākas liesmas un līdz ar to nekontrolējamāks ugunsgrēks, uzsvēra VUGD pārstāve.

Dienests uzsver, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks - nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112

Kūlas dedzināšana ir aizliegta un apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.