Menu
 

Šogad pieaudzis velosipēdu zādzību skaits

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lai gan velosezona oficiāli vēl nav sākusies, jau vērojams augsts velosipēdu zādzību skaita pieaugums. Valsts policijas dati liecina, ka šogad reģistrēti jau 267 velosipēdu zādzības gadījumi, kas ir par 38 gadījumiem vairāk nekā pērn šajā laika periodā. Saskaņā ar “ERGO” datiem arvien biežāk tiek saņemti arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par velo zādzībām – vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība ir aptuveni 500 eiro.

“Līdz ar silto laiku, velo sezona faktiski ir iestājās daudz agrāk par oficiālo atklāšanu. Martā jau esam saņēmuši pirmo atlīdzības pieteikumu par velo zādzībām, kur atlīdzībā tika izmaksāti vairāk kā 800 eiro,” norāda “ERGO” Risku parakstīšanas departamenta vadītājs Ritvars Heniņš.

“Aktīvajā velo sezonā katru mēnesi tiek saņemti vairāki atlīdzību pieteikumi, bet lielākais zādzību pieteikumu skaita pieaugums vērojams tieši pēc oficiālās velo sezonas atklāšanas – maijā. Tas ir laiks, kad sezona tikko sākusies, velosipēdu īpašnieki, iespējams, vēl nav padomājuši un iegādājušies velosipēdu drošības saslēgus un apdomājuši visus drošības pasākumus, savukārt garnadži ir modri un izmanto iespēju, jo sezona sākumā arī nozagto pārvietošanās līdzekli ir iespējams ātri realizēt. Tāpēc šajā laikā vajadzētu būt īpaši piesardzīgiem.”

Apdrošināšanas sabiedrība “ERGO” kopā ar Valsts policiju aicina būt uzmanīgiem un rūpīgi izvēlēties kvalitatīvus drošības sistēmu risinājumus, kā arī neatstāt velosipēdu bez pieskatīšanas ne uz ielas, ne sabiedriskos pasākumos vai publiskās vietās, kā arī rūpēties, lai dzīvesvietā velosipēds ir pieslēgts vai atrodas aiz slēgtām durvīm.

Analizējot apdrošināšanas pieteikumus, “ERGO” speciālisti novērojuši, ka visbiežāk tiek zagti nepieslēgti velosipēdi vai tie, kas ir saslēgti ar nepietiekami kvalitatīvu saslēgu. Līdz ar to “ERGO” aicina būt uzmanīgiem, izvēlēties atbilstošu drošības līdzekli un ievērot vairākus drošības noteikumus:

- Lai pasargātu velosipēdu no garnadžiem, svarīgi izvēlēties drošu un kvalitatīvu velosipēda saslēgu. “ERGO” eksperti iesaka izvēlēties U-veida saslēgus vai metāliskas salokāmās drošības slēdzenes.

- Drošības saslēgus eksperti aicina lietot to pat tad, ja velosipēds tiek atstāts uz neilgu brīdi vai it kā šķietami drošā vietā, piemēram, kāpņu telpā vai pagalmā.

- Izvēloties novietošanas vietu, svarīgi ievērot, lai vieta, kur velosipēds pieslēgts, ir stabila, lai garnadzim to nebūtu iespējams pārvietot kopā ar velosipēdu.

- Tāpat svarīgi, lai izvēlētā vieta būtu droša, piemēram, velo novietnē vai novērošanas kameru tuvumā. Tas būtiski mazinās iespēju, ka garnadzis mēģinās nozagt velosipēdu tieši šajā vietā, turklāt zādzības gadījumā, viņu būs vieglāk notvert.

- “ERGO” eksperti atgādina neatstāt personīgās mantas uz velosipēda vai tā groziņā, jo arī tās var kļūt par garnadžu mērķi.

- Papildus drošībai velosipēdu ieteicams reģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijā, lai pēc zādzības, noķerot zagli, īpašniekam būtu iespējams pierādīt, ka velosipēds pieder viņam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.