Menu
 

Par gatavošanos veikt teroraktu Jūrmalā personai piemēros medicīniska rakstura piespiedu līdzekli

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore nodevusi tiesai lietu “medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai” vienai personai par to, ka viņš gatavojās veikt teroraktus kādā no skolām un vairākās citās vietās Jūrmalā, informēja Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Saskaņā ar lēmumu vīrietis, kurš nepieder nekādai teroristiskai organizācijai, bija norvēģu terorista Andersa Bēringa-Breivīka darbību atbalstītājs un piekritējs. Viņš nolēma izdarīt teroraktus jeb darbības, kas vērstas uz masveida cilvēku iebiedēšanu, dedzināšanu, kaitējot valsts un tās iedzīvotāju interesēm. Persona sastādīja plānu un veica sagatavošanās darbus, tai skaitā, sagādāja līdzekļus noziedzīgā nodarījuma īstenošanai. Veicot savlaicīgas procesuālas darbības, izmeklēšanas iestādes pārtrauca viņa noziedzīgās darbības.

Tāpat persona veikusi arī nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu, jo dažādās interneta vietnēs laikā posmā no 2016.–2018.gadam ievietoja pret krievu un romu tautības pārstāvjiem vērstus komentārus.

Valsts drošības dienests (VDD) iepriekš vēstīja, ka kriminālprocesā tika veikta kratīšana, kurā izņemti datori, telefoni un citi datu nesēji, pneimatiskie ieroči, to munīcija un medību dunču kolekcija. Veicot izņemto priekšmetu procesuālo apskati, VDD noskaidrojis, ka aizdomās turētā persona savā datorā glabājusi "pietiekami detalizētus plānus par gatavošanos veikt vardarbīgus uzbrukumus"

Izmeklēšanā iegūta informācija, ka persona, iespējams, slimo ar garīgu slimību, un VDD nolēma personai noteikt komplekso tiesu psihiatrisko un tiesu psiholoģisko ekspertīzi, informēja VDD. Maija beigās saņemts atzinums, kurā secināts, ka persona atzīta par nepieskaitāmu.

Tā kā pirmstiesas kriminālprocesa laikā tika noskaidrots, ka vīrietis noziedzīgo nodarījumu izdarījis būdams nepieskaitāmības stāvoklī, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore pieņēma lēmumu par krimināllietas nosūtīšanu Rīgas rajona tiesai (Jūrmalā) medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.