Menu
 

KNAB līdz ar Broku aizturējis uzņēmējus Rāvi un Ivaru Milleru

  • Autors:  LETA
Foto: www.facebook.com/KNAB.LV Foto: www.facebook.com/KNAB.LV

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 8. jūlijā kriminālprocesā par iespējamo kukuļošanu līdz ar Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci Baibu Broku (VL-TB/LNNK) aizturējuši arī uzņēmējus Gunti Rāvi un Ivaru Milleru, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Patlaban aizturētās personas atrodas Valsts policijas izolatorā Čiekurkalnā.

Rāvis ir "Skonto" grupas līdzīpašnieks. Viņa pārstāve Elīna Dobulāne otrdien aģentūrai LETA apliecināja, ka KNAB veica procesuālas darbības Rāvja birojā un dzīvesvietā. Savukārt Millers ir 100% īpašnieks SIA "M investīciju fonds", kurai pieder 5% kapitāldaļu būvfirmā "Skonto būve", liecina "Firmas.lv" informācija.

KNAB aģentūra LETA otrdien apliecināja, ka kriminālprocesā aizturētas trīs personas, tostarp viena valsts amatpersona. LETA jau pirmdien ziņoja, ka šī amatpersona ir Broka. Patlaban KNAB vērtē, kādi kriminālprocesuālie ierobežojumi, tostarp drošības līdzekļi un statusi, būtu piemērojami aizturētajām personām. Līdz ar to izmeklēšanas interesēs pašlaik detalizētāku informāciju nesniedz.

Likums paredz, ka personu var aizturēt uz laiku līdz 48 stundām. Pēc tam, ja nepieciešams, jālemj par drošības līdzekļa piemērošanu. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par kuru pēc izmeklētāja ierosinājuma lemj tiesa. Līdz ar to aizturēšanas termiņš minētajām personām beidzas trešdien, 10. jūlijā.

KNAB iepriekš paziņoja, ka birojs esot ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro. LETA zināms, ka iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai.

Pēdējos trīs gados Latvijas Biatlona federācija saņēmusi trīs ziedojumus, kuri bijuši 20 000 eiro apmērā, tostarp vienu no uzņēmuma SIA "Roadeks", kurš pastarpināti pieder SIA "Skonto būve" patiesajam labuma guvējam Rāvim, liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija.

Kriminālprocess sākts par kukuļa piedāvājumu valsts amatpersonai un par kukuļa pieņemšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.