Menu
 

Jaunmārupē atklāts lielākais rotaļu laukums Mārupes novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Mārupes novada pašvaldība Foto - Mārupes novada pašvaldība

Ceturtdien Jaunmārupē Mārupes novada dome, klāt esot iesaistītajiem speciālistiem, vērusi durvis lielākajam un modernākajam bērnu rotaļu laukumam Mārupes novadā. Rotaļu laukums ar nosaukumu “Ūdensrozes” izveidots Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas projekta ietvaros un šovasar tika pabeigti pērn uzsāktie 1. un 3.kārtas labiekārtošanas darbi.

Pašvaldībā precizē, ka jaunizveidotais bērnu rotaļu laukums “Ūdensrozes” paredzēts bērniem vecumā no 1-6 gadiem un atrodas ziemeļu daļā no esošā Jaunmārupes stadiona stāvlaukuma, iepretim ūdenskrātuvei “Ūdensrozes”. Bērnu drošībai laukums ir norobežots ar žogu un visā spēļu laukuma teritorijā ieklāts gumijas segums. Bērnu laukumā izveidots individuāla dizaina smilšu laukums ar iekārtām smilšu rotaļām, ierīkotas šūpoles ar atšķirīgām sēdvirsmām, slidkalniņš, mājiņas un aliņas, rotaļu kompleksi, karuseļi, 3D zvēriņi un dinamiskie elementi.

Laukums no tuvējās dzīvojamās ēkas atdalīts ar apstādījumiem, kā arī rudens periodā papildus tiks ierīkoti jauni apstādījumi. Gājēju ietve, kas nodrošina galveno iedzīvotāju pastaigu plūsmu, virza gar bērnu laukumu un tās segums ir mākslīgais bruģakmens. Tās malā uzstādīta atpūtas vieta ar soliņiem, atkritumu urnām un velo statīviem.

Rotaļu laukums būs atvērts un brīvi pieejams katru dienu no plkst. 7.00 līdz 23.00 visiem apmeklētājiem. Jaunmārupes rotaļu laukuma, kā arī stāvlaukuma piebraucamā ceļa un pastaigu celiņu izbūvi īstenoja SIA “Tilts”, Jaunmārupes dabas parka pārbūves projekta ietvaros par kopējo summu 944 011,27 eiro. Projektēšanu veica SIA “BM-projekts”, būvuzraudzību veica SIA “RS Būvnieks”.

Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas būvprojekts pavisam sadalīts sešās kārtās. Patlaban realizētas divas kārtas no projekta. Kā nākošo, ceram realizēt projekta daļu, kas ir atpūtas un rotaļu zona vecākiem bērniem. Atlikušajās kārtās būvniecības darbi ietver ietvju atjaunošanu un pārveidošanu parka teritorijā, ietvju izbūvi un pārbūvi ap Pavasaru dīķi un vistālākā perspektīvā – koka laipu takas izbūve gar abiem dīķiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.