Menu
 

Tautas sapulcē Ikšķilē diskutē par novada turpmāko attīstību

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ikšķiles novada pašvaldība Foto - Ikšķiles novada pašvaldība

1.augustā Ikšķiles novada pašvaldības organizētajā tautas sapulcē Ikšķiles novada iedzīvotāji kopā ar Ikšķiles novada pašvaldības vadību pārrunāja situāciju, kādā Ikšķiles novads atrodas saistībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto administratīvi reģionālo reformas (ATR) modeli, kā arī diskutēja par turpmāko novada attīstību.

Kā informēja pašvaldībā, sapulces ievadā sanākušos Ikšķiles novada iedzīvotājus uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, kurš pateicās visiem, kas piedalījās maijā organizētajā aptaujā: “Diemžēl, tiekoties 18.jūlijā VARAM konsultācijās ar Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes  un Ogres novada domes deputātiem par Ogres novada apvienoto administratīvo teritoriju,  ministrs atbildi nesniedza ne par aptaujas rezultātiem, ne uz iepriekš sagatavotajiem jautājumiem, vien uzsvēra, ka Ikšķiles novads nākotnē nevarēs saglabāt savu  neatkarību. Tāpēc Ikšķiles novada pašvaldība organizē tautas sapulci, lai kopīgi lemtu par tālāko rīcību.”

Prezentāciju par galvenajiem Ikšķiles novada sociālekonomiskajiem datiem sniedza Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa. Viņš uzsvēra: “Uzsākot ATR, no VARAM puses tika noteikts uzstādījums – Latvijā veidot ekonomiski attīstītas teritorijas. Ikšķiles novadam ir Pierīgas novadiem raksturīgie sociālekonomiskie rādītāji, taču mūsu paustā vēlme dabiskajai un loģiskajai virzībai uz Rīgas pusi tiek klaji ignorēta un liegta. Manā ieskatā, VARAM pauž nihilistisku attieksmi pret iedzīvotājiem, kopskaitā 3248 Ikšķiles novada pārstāvjiem, kuri gāja uz aptauju un ar savu balsi izteica stingru nostāju par Ikšķiles administratīvo neatkarību.”

Arī vairāki klātesošie Ikšķiles novada iedzīvotāji pauda savu skatījumu, kurā saredz virzību uz Rīgu, ne Ogri. Tika minēts, ka šāda tuvināšanās galvaspilsētai nav tikai mūsdienu modernās dzīves tendence, bet gan jau vēsturiski Ikšķile bijusi Pierīgas teritorija.

Tika izteikts ierosinājums aktīvi meklēt sabiedrotos un vienoties ar tiem novadiem, kuri ir pret VARAM izstrādāto ATR modeli, lai kopīgi publiski paustu savu pretestību uzspiestajām un nepamatotajām pārmaiņām. Viens no tālākās virzības ceļiem tika minēts redzējums par divu līmeņu pašvaldības modeli, ko saskata arī Latvijas Pašvaldību savienība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.