Menu
 

Ādažos, Lielvārdē un Kurzemē mācību laikā pārvietosies ASV helikopteri

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

No pirmdienas līdz 13.augustam Latvijas teritorijā notiek NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas organizēts vingrinājums "Reaper Raider", kura laikā karavīri trenēs taktiskās pārvietošanās spējas gaisā, izmantojot ASV helikopterus "Black Hawk", informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Vingrinājuma laikā būs novērojama sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi. Galvenokārt helikopteri pārvietosies virs Latvijas centrālās daļas, tostarp, Lielvārdes, Ādažiem un Kurzemes.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas var rasties helikopteriem pārvietojoties uz Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi un uz citām mācību norises vietām.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Vingrinājuma mērķis ir pilnveidot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas spēju savietojamību, kā arī sadarbību ar ASV bruņotajiem spēkiem gaisa operāciju ietvaros, demonstrējot sabiedroto vienotību, apņēmību un spēju aizstāvēt Latvijas iedzīvotājus un teritoriju pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Vingrinājumā piedalās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri, kā arī ASV karavīri ar helikopteru "Black Hawk" atbalstu.

Jau ziņots, ka reaģējot uz izmaiņām starptautiskās drošības situācijā, 2016. gada jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā.NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada jūnijā.

Savukārt pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV uzsāka mācību operāciju "Atlantic Resolve", kuras mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

Operācijā "Atlantic Resolve" Latvijā patlaban atrodas aptuveni 150 karavīri, kas ar 13 helikopteru atbalstu pilda dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.