Menu
 

Ikšķiles novada pašvaldība vēstulē Ministru prezidentam lūdz uzdot VARAM sniegt atbildes uz domes jautājumiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ikšķiles novada pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, vienlaikus informējot arī Saeimas frakcijas, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju un Latvijas Pašvaldību savienību, par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbildes nesniegšanu pēc būtības.

Nosūtītajā vēstulē Ikšķiles novada pašvaldība gan domes deputātu, gan iedzīvotāju vārdā lūdz Ministru prezidentu uzdot VARAM atbildēt pašvaldībai uz 14. jūnija vēstulē uzdotajiem jautājumiem pēc būtības, sniedzot argumentētas un pamatotas atbildes, pavēstīja Ikšķiles domē.

Apzinoties reformas milzīgo ietekmi uz turpmāko valsts sociālekonomisko gaitu, Ikšķiles novada pašvaldība nopietni gatavojās VARAM plānotajai sanāksmei šā gada 18.jūlijā ar Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novadu domes deputātiem, VARAM pārstāvjiem, tai skaitā arī ministru Juri Pūci. Lai diskusija būtu iespējami konstruktīva un jēgpilna, pašvaldība pirms tikšanās uzskatīja par nepieciešamu saņemt rakstisku VARAM skaidrojumu uz vairākiem Ikšķiles novadam reformas kontekstā būtiskiem jautājumiem. Tomēr, Ikšķiles domes ieskatā, 28. jūnijā no VARAM tika saņemta vien formāla atbilde, kurā vispārīgi izklāstīta jau visai sabiedrībai no masu informācijas līdzekļiem zināmā informācija.

“Diemžēl arī minētā tikšanās Ikšķiles novada pašvaldības domes deputātiem beidzās ar lielu vilšanos. Pretēji iepriekš VARAM solītajam par atbilžu sniegšanu uz konkrētiem jautājumiem, kā arī konsultēšanos ar deputātiem un ieklausīšanos priekšlikumos, atskanēja nepārliecinoša ministra J.Pūces uzstāšanās, kurā viņš informēja par reformas nepieciešamību, teritoriju apvienošanu un Ikšķiles novada patstāvīguma neiespējamību, kas turklāt tika pamatota ar neprecīziem un nepareiziem datiem vai faktiem,” teikts domes paziņojumā.

1.augustā Ikšķiles novada pašvaldības vadības organizētajā Tautas sapulcē iedzīvotāji uzsvēruši, ka viņiem pietrūkst vispusīgi pamatotas, kvalitatīvas informācijas attiecībā uz VARAM piedāvāto novadu apvienošanas modeli, tai skaitā Ikšķiles novada ieguvumiem šāda modeļa ieviešanas rezultātā. Iedzīvotāji lūguši Ikšķiles novada vadību vēlreiz  rīkoties, lai panāktu, ka VARAM atsaucas pašvaldības lūgumam sniegt detalizētas, nevis formālas atbildes uz 14. jūnija vēstules jautājumiem, kuras reformas kontekstā ir būtiski zināt ikvienam novada iedzīvotājam.

1 komentārs

  • Klok
    Klok Sestdiena, 10 Augusts 2019 09:16 Komentāra saite

    Ikšķiles pašvaldība uz iedzīvotāju iesniegumiem atbildi nekad
    nesniedz pēc būtības, bet pati grib, lai atbild pēc būtības. Dots devējam atdodas....

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.