Menu
 

Regulators: Apkures tarifs Jūrmalā samazināsies par vairāk nekā 10%

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Samazinoties dabasgāzes un šķeldas cenai, lētākas kļuvušas siltumenerģijas pakalpojumu sniegšanas izmaksas. Tā rezultātā SIA “Jūrmalas siltums” vērsusies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (Regulators), iesniedzot zemākus pašu noteiktos siltumenerģijas tarifus. Tas nozīmē, ka no š.g. 1.septembra siltumenerģijas gala tarifs tās lietotājiem Jūrmalā būs par 10,3% mazāks jeb 54,61 EUR/MWh (iepriekš – 60,87 EUR/MWh).

Saskaņā ar Regulatorā iesniegto un apstiprināto plānu šāds siltumenerģijas gala tarifs Jūrmalā spēkā būs līdz 2021.gada 31.janvārim. Savukārt no 2021.gada 1.februāra tas kļūs vēl mazāks – 53,38 EUR/MWh, informēja Regulatora sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Lazdiņa.

“Salīdzinot ar pagājušo gadu ir samazinājušās kurināmā cenas. Ļoti būtiski ir samazinājusies gan dabasgāzes tirgus cena gan arī šķeldas cena. Līdz ar to vairākās pilsētās par apkuri būs jāmaksā mazāk nekā iepriekšējā sezonā, kas ir iepriecinoša ziņa iedzīvotājiem, šajā gadījumā jūrmalniekiem,” skaidro Regulatora priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Regulators, izvērtējot SIA “Jūrmalas siltums” iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifus, secināja, ka tie ir atbilstoši metodikai un ir pamatoti.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai SIA “Jūrmalas siltums” neievēro normatīvos aktus vai Regulatora lēmumus, Regulators var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.