Menu
 

Baldones novada dome neizslēdz vēršanos tiesā pret bijušo mēru Požarnovu, lai piedzītu 3000 eiro

  • Autors:  LETA
Foto: LETA Foto: LETA

Baldones novada pašvaldība varētu vērsties tiesā pret bijušo domes priekšsēdētāju, tagad deputātu Andreju Požarnovu (GKML) ar prasību atlīdzināt 3000 eiro zaudējumus par nelikumīgi noslēgtu līgumu, tā lēmusi novada dome.

Požarnovam līdzekļi bija jāatmaksā pašvaldībai līdz jūlija sākumam, taču viņš to nav darījis. Tagad pieņemts lēmums uzlikt par pienākumu līdzekļus pašvaldībai atmaksāt līdz 30. augustam. Gadījumā, ja Požarnovs līdzekļus neiemaksās pašvaldības kontā, pašvaldības Juridiskais dienests ir pilnvarots vērsties tiesā ar prasību par zaudējumu piedziņu no Požarnova par labu Baldones novada domei.

Jau vēstīts, ka lēmums par zaudējumu piedzīšanu saistīts ar līgumu ar SIA "Forest Mentor Group". 2018. gada 28. augustā novada dome lēmusi par izsoles rīkošanu e-vidē par tiesībām izcirst kokus pašvaldības piederošajos īpašumos "Spaļenieku ceļš", "Reiskatu ceļš" un "Lapsēnu ceļš". Lai izsoli sarīkotu, pašvaldība organizējusi cenu aptauju "Par augošu koku cirsmas novērtēšanu Baldones novada pašvaldībai piederošajos nekustamajos īpašumos un elektroniskās izsoles organizēšanu, ievērojot MK noteikumus Nr. 318 "Elektronisko izsoļu vietnes noteikumi"".

Par cenu aptaujas uzvarētāju atzīta "Forest Mentor Group". Pirms līguma noslēgšanas ar uzņēmumu pašvaldības Juridiskā dienesta juriste sagatavojusi atzinumu, ka ne normatīvie akti, ne prakse neparedz iespēju pašvaldībām rīkot elektroniskās izsoles, tāpēc arī tiesisku līgumu ar cenu aptaujas uzvarētāju noslēgt nevar, taču Požarnovs tolaik kā mēra vietnieks un domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs 2018. gada 3. oktobrī līgumu parakstījis. Domē apgalvoja, ka uz līguma nav ne Juridiskā dienesta juristes, ne dienesta vadītājas, ne kāda cita speciālista saskaņojuma.

Jau šī gada sākumā novada dome lēmusi atcelt lēmumu par izsoles rīkošanu e-vidē, laužot līgumu ar "Forest Mentor Group". Pēc jaunā domes lēmuma uzņēmums sagatavojis domei rēķinu 6050 eiro apmērā. Daļa summas ir par jau paveiktajiem darbiem, bet 3000 eiro uzņēmums definējis kā zaudējumus, kas tam radušies, domei vienpusēji laužot līgumu.

Deputāti lēmuši, ka, noslēdzot līgumu ar "Forest Mentor Group", ir pārkāpts Publiskas personas mantas atsavināšanas likums un Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums, tāpēc Požarnovam saistībā ar nelikumīgi noslēgto līgumu labprātīgi ir jāatlīdzina pašvaldībai zaudējumi 3000 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.